Лідер інженерних систем в Україні

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Главная / Різне / Підключення твердопаливного і газового котла в одну систему

Підключення твердопаливного і газового котла в одну систему

Сьогодні в нашій країні газове опалення приміщень різного призначення залишається одним з найбільш популярних видів обігріву. Однак, у зв’язку з постійним підвищенням вартості газу, все більше людей всерйоз замислюються про переведення системи опалення на твердопаливні котли (на дровах, вугіллі і т.д.). Саме тому, перед багатьма власниками будинків неминуче стає питання «як організувати економну систему опалення будинку, зберігши при цьому комфорт і зручність використання?». У такому випадку варто всерйоз задуматися про комбіновані системи опалення, що поєднує тверде паливо і газ.

Підключення твердопаливного котла і газового в одну систему – питання, що вимагає детального розгляду, адже тут існує безліч дрібних нюансів і вимог, недотримання яких може спровокувати не тільки дрібну поломку, але і більш масштабні проблеми.

 width=

Обслуговування твердопаливного обладнання є справою досить важким і трудомістким, а тому паралельне підключення котлів, що працюють на газі і твердому паливі можна назвати прекрасною альтернативою, що допомагає вирішити всі питання, що виникають з організацією ефективної опалювальної системи. Однак при цьому, дуже важливо монтувати обидва джерела тепла так, щоб вони продуктивно функціонували, не заважали один одному і гарантували високий рівень безпеки.

Особливості функціонування двох котлів в одній системі опалення

Підключення твердопаливного та газового котла в одну систему викликає ряд нестиковок, пов’язаних з особливостями їх роботи. Так, твердопаливні обладнання повинно функціонувати виключно у відкритій системі. У свою чергу, для газового котла, радіаторів, вентилів та інших елементів, попадання повітря означає підвищену загрозу появи корозії і, як наслідок, зниження ефективності і надійності.

Також, варто відзначити, що монтаж котла на твердому паливі в систему закритого типу категорично забороняється з міркувань безпеки, адже якщо температура води в системі перевищить «безпечну» позначку, негайно припинити її нагрівання досить складно, адже навіть після припинення подачі повітря для горіння, жар , що залишився на колосникових гратах, буде як і раніше нагрівати воду.

 width=

Підключення двох котлів опалення в одну систему і його різновиди

Підключення твердопаливного котла і газового в одну систему має ряд особливостей і може здійснюватися кількома способами, кожен з яких вимагає дотримання певних правил і норм.

Монтаж опалювальних котлів

Даний спосіб підключення твердопаливного та газового котлів може спровокувати виникнення аварійної ситуації за рахунок наявності відтинають кранів. Так, у разі, якщо користувач вирішить «переключитися» між котлами і не відкриє відтинає кран – станеться аварія. Інтенсивно нагрівається вода збільшиться в об’ємі, а оскільки її вихід в розширювальний бак стає неможливим, це призведе до розриву труби або теплообмінника.

Щоб уникнути виникнення загрози аварійної ситуації, існує спосіб під’єднання твердопаливного котла і газового в одну систему без використання запірного вентиля на трубі, що веде від котла в розширювальний бак. В цьому випадку відтинає кран монтується на зворотну трубу, а його закривання запобігає циркуляцію води. Такий спосіб має свої переваги, адже відсутність вентиля на трубі, що подає дозволяє виводити надлишок води з котла.

Однак цей метод має певні особливості, адже унеможливлює демонтаж котла в разі необхідності ремонту або заміни без зупинки функціонування всієї системи.

 width=

Монтаж котлів з використанням додаткового розширювального бака

Один з найкращих варіантів підключення твердопаливного котла і газового в одну систему – установка додаткового закритого розширювального бака з діафрагмою. Такий бак купується окремо або поставляється в комплекті з навісним газовим котлом сучасної конструкції.

Підключення котлів з використанням проміжного теплообмінника

Ще одним варіантом успішного об’єднання котлів є використання проміжного теплообмінника. Тут відкритий контур з розширювальним баком відділений від загального контуру системи опалення, а вода, нагріта твердопаливним котлом, циркулює через теплообмінник і «віддає» тепло воді в закритому контурі системи.

 width=

Переваги монтажу твердопаливного та газового котла в одну систему

Підключення двох котлів в єдину систему опалення може знадобитися в декількох випадках. Так, наприклад, якщо в ході будівельних робіт збільшилася площа приміщення і потужність обладнання не вистачає для його обігріву, встановлюється додатковий котел. Таке рішення має певні переваги:

  1. Здійснення одночасного контролю над функціонуванням всього обладнання.
  2. Економічна експлуатація опалювальної системи за рахунок зміни видів палива.
  3. Більш тривала експлуатація опалювального обладнання.

Якщо Ви хочете встановити комбіновану опалювальну систему, яка відрізняється високою ефективністю, надійністю і зручністю використання, один з перерахованих вище методів допоможе зробити це швидко і безпечно. Однак, враховуючи всі нюанси і особливості проведення монтажу, найкращим рішенням буде звернення до фахівців.