Припливна вентиляція в приватному будинку – необхідна умова комфортного мікроклімату в приміщенні. Це запорука свіжої та здорової атмосфери в житловому інтер’єрі.
Конструкція вентиляції в будинку
Припливна вентиляція – це система подачі свіжого і забору відпрацьованого повітря, яка складається з безлічі конструкційних елементів. Для забезпечення продуктивності і працездатності системи, сюди включені:
- Порожнини для входу і виходу повітря. Розташовуються в даху або зовнішніх стінах будинку.
- Трубопроводи, які призначаються для розподілу повітряних потоків.
- Установки примусової циркуляції, фільтрації та очищення. Служать для нагнітання газової суміші, її очищення від пилу і суспензій.
Рекуператори, функцією яких є підігрів повітря, що подається до комфортної температури.
Для спорудження припливної вентиляції в приватному будинку проводиться розрахунок необхідної потужності системи. Цей показник варіюється в залежності від кількості жителів, площі і об’єму приміщень, кількості кімнат та інших вихідних даних. У приватному будинку принцип споруди комунікацій практично нічим не відрізняється від організації припливної вентиляції в квартирі.
У разі якщо будинок знаходиться в межах міста, поблизу промислових підприємств або трас з пожвавленим рухом, потрібна установка додаткових фільтрів. Вони будуть очищати атмосферне повітря від пилу, алергенів, хвороботворних мікроорганізмів і хімічних сполук. При цьому окрему увагу заслуговує експлуатація системи в зимовий час.
Особливості припливної вентиляції з рекуперацією
Щоб уникнути повної утилізації теплової енергії з приміщення використовуються спеціальні теплообмінники – рекуператори, які в вентиляційних системах мають простий принцип дії.
Етапи роботи обладнання:
- Одночасна подача холодного атмосферного повітря і теплого газу з приміщення.
- Селективне поглинання тепла у відпрацьованого повітря і його передача нагнітається атмосферного газу.
Виведення охолодженого відпрацьованого газу і підігрітого теплого повітря.Система припливної вентиляції в приватному будинку, за умови наявності рекуперації, дозволяє знизити тепловтрати. Ефективність процесу дозволяє заощадити до 70% тепла при постійному вентилюванні. У літню пору система працює в зворотному напрямку, холодні потоки свіжого повітря подаються в приміщення.
Як реалізувати припливну вентиляцію і що для цього знадобиться?
Якісна і енергоефективна вентиляція в приватному будинку дозволяє всім мешканцям дихати чистим повітрям. Для того щоб реалізувати на своєму об’єкті таку складну інженерну систему, слід:
- Спланувати розташування комунікацій, виходів і точок забору повітря. Розташування має бути ергономічним і технічно правильним.
- Відвести місце для монтажу пристроїв і обладнання.
- Підвести електропроводку для живлення системи.
Щоб припливна вентиляція в приватному будинку працювала злагоджено і надійно, довірте розробку і розрахунок системи професіоналам. Наші фахівці володіють значним досвідом і всім необхідним обладнанням, щоб швидко реалізувати комплекс поставлених завдань.