Clock
Графік роботи

ПН-ПТ 09:00 - 18:00

СБ 09:00 - 17:00

Search
Пошук

Монтаж канальних кондиціонерів

Канальні кондиціонери – це різновид напівпромислових систем кондиціонування, в яких повітря подається в приміщення за системою повітропровідів. Таким чином, один кондиціонер справляється з охолодженням або підігрівом декількох приміщень одночасно.

Це дуже зручно для багатокімнатних квартир, офісів, які мають по декілька кабінетів на одному або різних поверхах. Також у придбанні канального кондиціонеру є сенс, якщо потрібно охолоджувати велике приміщення і подавати одночасно охолоджене повітря в кілька точок залу – наприклад, в місця, найбільшої концентрації людей.

Крім того, така система легко інтегрується з припливно-витяжною вентиляцією, підвищуючи ефективність і якість роботи кліматичного обладнання.

Монтаж канальних кондиціонерів

Канальні кондиціонери: основні переваги

Монтаж системи кондиціонування канального типу має масу переваг щодо інших варіантів забезпечення здорового мікроклімату в приміщеннях. Монтаж канального кондиціонера з економічної точки зору, вигідніше стандартного настінного кондиціонера, де на кожну кімнату потрібен окремий внутрішній блок. І це ще не все.

Топ-5 переваг канальних кондиціонерів:

 1. Прихована установка кімнатних блоків всередині повітропроводів – їх не видно всередині приміщення.
 2. Сучасні тонкі і плоскі повітропроводи легко монтуються під навісну стелю, декоративні елементи інтер’єру.
 3. Безшумна робота кліматичного обладнання та ефективна шумоізоляції повітропроводів.
 4. Економія на купівлі дорогого обладнання завдяки можливості охолоджувати і підігрівати одним кондиціонером кілька кімнат.
 5. Інтеграція з припливно-витяжною вентиляцією, що дозволяє поліпшити клімат в виробничих приміщеннях.

Проектування канальної системи кондиціонування

Проектування системи кондиціонування починається зі складних інженерних розрахунків. Потрібно врахувати безліч чинників, що впливають на параметри системи. Тому проектування канальних кондиціонерів довіряти слід лише професіоналам.

Проект системи канального кондиціонування включає:

 • визначення потужності кліматичного обладнання, виходячи з площі приміщення, бажаної температури повітря, кількості джерел внутрішнього нагріву (комп’ютери, кухонні плити, освітлювальні прилади високої потужності і так далі);
 • розрахунок оптимальної довжини і площі перетину повітропроводів, щоб охолоджене повітря рухалося з оптимальною швидкістю і не втрачало охолоджуючої здатності по шляху в кінцеву точку;
 • створення оптимальної схеми розгалуження, кріплення і підключення повітропроводів, щоб забезпечити надійність роботи, відсутність шуму і вібрацій;
 • підбір місця подачі охолодженого повітря і спосіб кріплення решіток всередині приміщення;
 • проектування дизайнерської складової, включаючи маскування повітропроводів (під навісною стелею, в декоративній колоні).

На етапі проектування здійснюється підбір оптимального за потужністю, розмірами та іншими характеристиками обладнання. А також складається кошторис проекту.

Канальна система кондиціонування

Різновиди і класи канальних кондиціонерів

На ринку кліматичної техніки представлені канальні кондиціонери декількох типів. Вони розрізняються за потужностю, функціональності і вартості.

Види канальних кондиціонерів:

 • Низьконапірні – тиск до 45 ПА, повітропровід до 50 сантиметрів, охолоджують дві сусідні кімнати малої площі.
 • Середньонапірні – тиск до 100 ПА, повітропровід до 10 метрів, використовуються для декількох, недалеко розташованих, приміщень.
 • Високонапірні – тиск до 250 ПА, довжина траси понад 10 метрів, припустимо перепад траси по висоті, використовуються для великих приміщень і складної системи розгалуження повітроводів.
 • Інверторні – змінюють швидкість обертання двигуна компресора, в залежності від досягнення потрібної температури в приміщенні;
 • Неінверторние – компресор автоматично вимикається при досягненні потрібної температури і включається, коли показник температури в приміщенні відхилився від заданого.
 • Зима / літо – можливість роботи на охолодження та обігрів.
 • Літо – робота тільки на охолодження.

Не завжди доцільно прагнути купити канальний кондиціонер преміум-класу або «ганятися» тільки за високонапірними модифікаціями – з поставленими завданнями відмінно справляється бюджетна техніка.

Схема роботи канального кондиціонера

Обмеження на монтаж кондиціонерів канального типу

При всіх своїх перевагах, канальні кондиціонери мають і деякі обмеження на використання. Так, не варто використовувати один такий кондиціонер для приміщень з різною потужністю теплогенеруючих пристроїв. Щоб знизити температуру до +22 градусів в офісі з комп’ютерами або в ресторані з працюючими по 14 годин на добу плитами, потрібна різна потужність кондиціонера.

У цьому випадку краще не економити, а взяти дві канальні системи. Потужні канальні кондиціонери підключаються для охолодження кухні і серверної, а менш потужні – для охолодження кабінетів, приймальні, коридору та інших невеликих приміщень.

При поломці будь-якого блоку канального кондиціонера без охолодження або обігріву залишаться відразу кілька приміщень, куди відводиться повітря з даної системи. Тому, якщо є зони, які ні в якому разі не можна залишати без охолодження – наприклад, серверна з комп’ютерами, лабораторія з хімреактивами, – то краще встановити додатковий кондиціонер в приміщенні.

заявка

Замовити монтаж
канальних кондиціонерів