Clock
Графік роботи

ПН-ПТ 09:00 - 18:00

СБ 09:00 - 17:00

Search
Пошук

Монтаж системи опалення на базі газового котла

В Україні найбільш поширені саме газові котли для опалення в приватному будинку, незалежно від площі приміщення. Також частим варіантом серед замовників є установка комбінованого опалення: газовий котел і тепловий насос, газовий котел і твердопаливний котел, газовий котел і електроопалення.

Перед ухваленням рішення, який котел для опалення будинку вибрати як основний, фахівці компанії Ексис рекомендують прорахувати окупність усіх видів комбінованого опалення. І лише після цього приступати до проектування системи опалення та монтажних робіт.

Монтаж газового опалення в приватному будинку або котеджі має ряд нюансів, кожен з яких не варто недооцінювати. У даній статті ми розповімо про те, на що варто звернути увагу при виборі газового котла, а також розглянемо тонкощі монтажу подібного обладнання. Отже, поїхали!

Монтаж газового котла в системі опалення


Також варто ознайомитися:

https://exsys.com.ua/uk/montazh-sistemi-opalennya-na-bazi-teplovix-nasosiv/

https://exsys.com.ua/uk/blog-exsys-ru/yake-dzherelo-opalennya-obrati-dlya-budinku/

https://exsys.com.ua/uk/montazh-sistemi-opalennya-na-bazi-tverdopalivnogo-kotla/


Монтаж газового котла: критерії вибору обладнання

При монтажі опалення особливу увагу необхідно приділяти вибору газового котла. Подібне обладнання відрізняється між собою наступними характеристиками:

 • потужністю;
 • наявністю або відсутністю конденсаційної камери;
 • типом камери згоряння;
 • типом виконання;
 • наявністю або відсутністю контуру ГВП.

З усіх перерахованих вище відмінностей, більш детально хотілося б зупинитися на типах камери згоряння газового котла. Оскільки саме цей показник надає особливий вплив на безпеку експлуатації обладнання.

Особливості монтажу газового котла в залежності від типу камери згоряння

Як правило, всі газові котли бюджетної категорії мають камеру згоряння відкритого типу. Приплив кисню, необхідного для роботи обладнання, здійснюється безпосередньо з приміщення, в якому розташований пристрій. Тому при монтажі газового котла з відкритим типом камери згоряння необхідно дотримуватися таких умов:

 • приміщення котельні повинно мати відповідний обсяг, який регламентується спеціальними нормами;
 • котельня в обов’язковому порядку має бути обладнана якісною вентиляційною системою;
 • в приміщенні повинен бути встановлений вертикальний димар для відведення відпрацьованих газів. Висота даного елемента вентиляційної системи також прописана в будівельних нормах.

Закрита камера згорання газового котла

Важливо! Що стосується котлів із закритою камерою згоряння, то вони менш вимогливі до умов експлуатації.

Подібне обладнання повністю ізольоване від внутрішніх приміщень. Приплив кисню і відведення продуктів згоряння, в даному випадку, здійснюється за допомогою спеціальної подвійної труби, яка виводиться на вулицю. Також необхідно відзначити, що газообмін в даному типі котлів відбувається примусово (за допомогою вентилятора), а також обладнання має досить високим ККД, у порівнянні з попереднім типом пристроїв.

До недоліків такого типу газових котлів можна віднести:

 • залежність від електроенергії, необхідної для роботи вентилятора;
 • відносно високий рівень шуму, створюваний пристроєм в процесі роботи;
 • недешеву вартість.

Тепер, коли ви знаєте все на що необхідно звертати увагу при виборі газового котла, давайте розглянемо загальні для обох типів вимоги для його установки.

Монтаж газового котла: загальні вимоги

При монтажі опалення в будинку, а точніше, при установці опалювального обладнання, необхідно строго дотримуватися таких умов:

 • котел повинен встановлюватися в приміщенні об’ємом не менше 15 кубічних метрів;
 • приміщення котельні повинно бути обладнане вікном, яке відкривається назовні і має площу скління не менше 0,8 метрів квадратних;
 • освітлювальні прилади в обов’язковому порядку повинні мати закриті плафони, а відстань до найближчої розетки складати не менше 10 см;
 • при монтажі газового котла з настінним способом кріплення, основна стіна або перегородка повинна бути облицьовані плиткою або мати захист у вигляді металевого листа, зафіксованого поверх азбестовим аналогом.

Система опалення на базі газового котла

Монтаж газового котла в котеджі або приватному будинку пов’язане з безліччю нюансів. Тому установку подібного обладнання слід довіряти виключно професіоналам, до числа яких і відносяться наші фахівці.

Чому варто обрати установку газового опалення під ключ

Звернувшись в компанію Ексис Інжиніринг в Києві і області, ви зможете бути повністю впевнені в тому, що всі роботи по проектуванню і монтажу системи опалення на базі газового котла під ключ будуть виконані грамотно і в строго обумовлені терміни.

Переваги вибору однієї компанії для установки системи опалення:

 • для замовника немає необхідності спілкуватися з розрізненими підрядчиками і з’ясовувати дрібні деталі по-окремості. Вся документація і роботи виконуються однією відповідальною особою, що дуже зручно;
 • опалення під ключ це: проект системи опалення; з’ясування нюансів економної системи; підбір якісного і що головне довговічного устаткування; монтажні роботи після затвердження проектної документації; пуско-налагоджування системи; перевірка і тестування; і найважливіше — сервісне обслуговування опалення;
 • немає накладок для виклику різних фахівців, все встановлюється в строк.

Весь цикл робіт по забезпеченню системи опалення в будинку може компанія Ексис Інжиніринг.

Переконайтеся в наших фахівцях і відвідайте розділ Наші об’єкти і Відео для ознайомлення з вже реалізованими проектами, а також ознайомтеся з Відгуками про нашу роботу.

заявка

Замовити монтаж
системи опалення