Clock
Графік роботи

ПН-ПТ 09:00 - 18:00

СБ 09:00 - 17:00

Search
Пошук

Монтаж системи опалення в офісі

Опалення офісних приміщень має свою специфіку, пов’язану з особливостями розташування і експлуатації приміщення, а також самої опалювальної системи. Як правило, офіси розміщуються на першому поверсі будівлі і обладнані прямим виходом на вулицю, через який за день проходить безліч відвідувачів. Тому, плануючи монтаж опалення в офісі, потрібно особливо уважно прорахувати реальні втрати тепла.

Якщо ж офіс займає окрема будівля, то потрібне проектування системи опалення «під ключ». При цьому слід врахувати необхідність обігріву всіх приміщень без розрахунку на додаткову теплоізоляцію, яку завжди забезпечують сусіди в багатоповерхових будинках, де офісних приміщень кілька, а зверху розташовані житлові квартири. Наведемо приклади, які можна вибрати варіант монтажу системи опалення в офісі, і від чого залежить вибір.

Монтаж системи опалення в офісі

Як вибрати систему опалення для офісу?

Монтаж опалення офісного приміщення залежить від безлічі факторів: теплоізоляція і планування приміщення, будівництво «з нуля» або інтеграція в працюючу систему опалення.

Монтаж опалення в офісі – параметри вибору:

 • Основний матеріал будівлі (цегла, панелі, інше).
 • Теплоізоляція, теплопровідність будівлі.
 • Площа опалювального приміщення.
 • Реальні втрати тепла в приміщенні.
 • Проектування системи опалення з нуля або інтеграція в існуючу.
 • Економічна доцільність і рентабельність витрат на теплоносії.
 • Кліматична зона, зимові температури.
 • Оренда приміщення або приміщення у власності.

Останній фактор, оренда або власність, впливає на можливість проведення капітальних ремонтно-будівельних робіт. Для перебудови і перепланування приміщення, по-перше, потрібна згода власника, по-друге, чималі капітальні вкладення, які повинні окупитися, що у випадку з обмеженим терміном оренди не гарантоване.

Які бувають системи опалення для офісу?

Як і для будь-яких інших приміщень, для офісів можна вибрати різні типи опалення. Опалюватися можна за рахунок нагріву води з подальшою віддачею тепла повітрю через радіатори або конвектори, або за допомогою нагрівання самого повітря. Розглянемо приклади.

Системи водяного опалення

Почнемо з водяного опалення. Це найбільш звичний варіант для багатоповерхових будівель і промислових споруд, де зазвичай розташовуються офіси.

 • Система централізованого опалення або від власної котельні з газовим або твердопаливним котлом і схемою трубопроводів і радіаторів (конвекторів) всередині офісу.
 • Чилер-фанкойл з функцією теплового насоса або підключенням до теплового пункту, яка влітку використовується для кондиціонування, а взимку – для обігріву.
 • Система водяних теплих підлог – ті ж батареї опалення, але розташовані під поверхнею підлоги.

Останній варіант – це відмінний приклад рішення задачі опалення для засклених до підлоги приміщень, коли батареї уздовж вікон будуть псувати загальний дизайн приміщення.

Тепловий насос в офісі
Застосування теплового насоса для опалення офісу

Опалення за допомогою електроенергії

Саме технічно просте рішення для офісу – це опалення за допомогою електричних приладів. Тут, мабуть, найбільший вибір варіантів.

 • Електричні настінні конвектори – можуть бути частиною дизайну офісного інтер’єру і розташовуватися на стіні в будь-якій частині будівлі;
 • Електричні теплі підлоги – електричний ізольований кабель і нагрівальні елементи, прокладені під поверхнею підлоги;
 • Канальні та касетні системи кондиціонування з функцією обігріву – ефективні при вуличних температурах не нижче нуля;
 • Теплові завіси – пристрої вентиляторного типу, що направляють потік повітря вертикально – встановлюються на вході в офісну будівлю і компенсують витік тепла при відкриванні дверей в холодну пору року. Такі пристрої можуть розглядатися тільки в якості супутніх джерел обігріву;
 • Мобільні електричні нагрівачі – масляні, інфрачервоні, конвекторні – як і в попередньому випадку, всі перераховані вироби можуть виступати тільки в ролі додаткового джерела тепла в основному або виїзному офісі.

Прикладом тимчасового виїзного офісу, для якого найбільш придатні електричні обігрівачі, може служити офіс відділу продажів на будівельному об’єкті в період будівництва. Після закінчення будівництва відділ продажів зазвичай переїжджає в стаціонарне приміщення або повертається в головний офіс компанії.

Для тимчасового офісу недоцільні витрати на капітальне опалення і до того ж на об’єкті, що будується зазвичай немає доступу до інших комунікацій, крім електромереж. Звичайно, такий варіант – це велика залежність від збоїв в мережі, які часто трапляються в період пікових навантажень, але іноді електричний обігрів – це єдиний варіант.

Опалення за допомогою поновлюваних джерел енергії

Альтернативні або поновлювані природні джерела енергії, це дуже модний тренд в опаленні офісів, розташованих в окремо розташованих будинках.

 • Сонячні батареї – якщо є можливість задіяти для монтажу покрівлю будівлі.
 • Вітрові установки – якщо офіс далеко за межами міста і далеко від сільськогосподарських угідь, так як вібрації відлякують комах, що обпилюють рослини.
 • Системи опалення на базі теплових насосів «Грунт-вода» (геотермальні насоси), «Вода-вода», «Повітря-вода», «Повітря-повітря».

заявка

Замовити прорахунок
системи опалення