Clock
Графік роботи

ПН-ПТ 09:00 - 18:00

СБ 09:00 - 17:00

Search
Пошук

Монтаж VRV і VRF систем

VRF і VRV системи відносяться до категорії мультизональних і на відміну від звичайних спліт систем мають одну суттєву перевагу – можливість підключення великої кількості внутрішніх блоків до одного зовнішнього.

У даній статті ми розглянемо етапи монтажу VRF і VRV систем, а також поговоримо про особливості даної процедури. Зокрема, розповімо, чим монтаж мультизональних систем кондиціювання відрізняється від монтажу спліт систем.

Монтаж VRF / VRV системи

Етапи монтажу VRF і VRV систем

Перш, ніж ми перейдемо до розгляду етапів монтажу мультизональних систем кондиціювання, відповімо на запитання, яке напевно вже виникло у читачів – в чому ж полягає різниця між VRF і VRV пристроями? Та, власне, ні в чому. VRV – це зареєстрована компанією DAIKIN (першим розробником таких систем) торгова марка. Тому все інше обладнання подібного типу, але від інших виробників, іменується VRF. От і все.

Як відбувається монтаж VRF / VRV системи:

 • організація фреонопроводу, яка здійснюється строго у відповідності з розробленим проектом. На даному етапі монтажу VRV системи також відбувається установка спеціальних розподільників (рефнетів) фреону в системі і проводиться прокладання міжблочних кабелів в спеціально відведених для цього місцях;
 • перевірка стану трубопроводу щодо його герметичності. Для цього проводиться закачування азоту в систему. Знаходиться він у такому стані близько 14 днів. Відсутність характерного для негерметичного контуру свисту під час закачування речовини і збереження в системі початкового тиску після простоювання говорить про те, що трубопровід зроблений без порушень;
 • монтаж системи кондиціювання та системи дренажу для відводу вологи, яка утворюється в процесі роботи установки;
 • кріплення внутрішніх модулів;
 • установка зовнішнього блоку, який, в залежності від розробленого проекту, може перебувати, як на даху, так і на землі. При цьому монтаж такої конструкції вимагає попереднього облаштування спеціальної віброгасильної основи;
 • підключення трубопроводів і кабелів до блокам і системі енергозабезпечення;
 • викачка повітря з системи і дозаправка її фреоном;
 • проведення робіт з тестування і остаточного запуску системи.

Як бачите, монтаж VRF / VRV системи є досить складним, вимагає від установника певних навичок і знань. Тому монтаж такого обладнання слід довіряти тільки професіоналам, які також можуть врахувати всі особливості даної процедури.

Особливості монтажу VRF-VRV

 

Особливості монтажа VRF / VRV системи

До особливостей установки кондиціонерів даного типу можна віднести наступні моменти:

 • система VRF / VRV може використовуватися в приміщеннях загальною площею близько 100 тис. кв.м;
 • число внутрішніх блоків може перевищувати 100 штук;
 • можливість об’єднання декількох VRF / VRV систем із загальним числом внутрішніх модулів до 250 штук;
 • перепад висот між блоками системи може складати до 50 метрів.

З усього вищевикладеного можна зробити висновок, що монтаж VRF / VRV систем дозволяє забезпечити комфортну температуру в приміщеннях з великою площею при наявності всього одного зовнішнього блоку, що дуже зручно при організації кондиціювання у виробничих приміщеннях, торгових центрах, кінотеатрах та інших масштабних будівлях.

заявка

Замовити монтаж
системи кондиціювання