Clock
Графік роботи

ПН-ПТ 09:00 - 18:00

СБ 09:00 - 17:00

Search
Пошук

Проект котельні

Усі, хто хоч трохи знайомий з темою монтажу опалювальних систем, знають, що спочатку повинен бути складений проект, а вже потім можна зайнятися закупівлею обладнання та монтажем приватних котелен. Це дозволить з самого початку передбачити всі нюанси облаштування опалювальної системи: починаючи від місця розміщення котла і сполучних комунікацій, закінчуючи необхідною розрахунковою потужністю обладнання. Настільки ж важливий проект власне котельні – центру всієї опалювальної системи.

Як виконують проектування котелень

Як правильно скласти проект котельні? Відразу зауважимо, що це вимагає певних інженерних знань, тому не фахівцям братися за проектування котельні не варто. Такий проект повинен врахувати безліч чинників.

 

Вихідні дані для проекту:

 • обсяг опалювального приміщення (площа на висоту стель);
 • тип стінового і покрівельного матеріалу;
 • наявність теплогенеруючих пристроїв (плита, комп’ютер, камін інше);
 • наявність альтернативного джерела тепла (теплі підлоги, інше);
 • кількість людей, які будуть проживати в будинку.

На основі цих даних розраховуються тепловтрати на об’єкті, а також вираховується оптимальна потужність опалювального котла. Це важливо, тому що недостатня потужність не дає потрібне тепло в приміщення, а надлишкова веде до перевитрати енергоресурсів і палива. Або надлишкова потужність призведе до необхідності постійно вмикати і вимикати обладнання, що веде до передчасного його виходу з ладу.

Наявність повної картини тепловтрат і необхідної потужності опалювального обладнання дозволяє рекомендувати найкращий варіант опалення для вашого випадку. Наприклад, на основі газу, електрики чи теплового насоса.

На основі всього перерахованого вище і виконується проектування котельні на базі теплового насоса, проектування газових котелень або на базі іншого джерела тепла. Набір обладнання для кожного виду котельні може відрізнятися і це теж буде відображено в проекті. Чим потужніше обладнання необхідно – тим більше місця потрібно передбачити під котел і котельню.

Вимоги до проекту котельні

Проект котельні повинен врахувати параметри безпеки, щоб експлуатація автономної системи опалення була безпечною і екологічною. Оптимальний варіант – це котельня в приватному будинку або окреме приміщення в будинку під котельню.

Вимоги до котелень:

 • рівна підлога, що витримує вагу котла;
 • наявність припливно-витяжної вентиляції;
 • просторе приміщення;
 • вільний доступ до паливного відсіку котла;
 • відстань від стін з боків і ззаду котла для техобслуговування;
 • можливість зберігати легкозаймисті матеріали, в т.ч. паливо, на безпечній відстані від котла.

Проект та схема котельної в приватному будинку

Крім загальних, є ще й чисто технічні нюанси функціонування котельні. Наприклад, необхідно спочатку вірно розрахувати діаметр труб, інакше опалення не буде ефективним навіть при правильно зроблених інших розрахунках. Також слід точно розрахувати протяжність і перепади теплотраси по висоті – наприклад, для дво-триповерхового будинку. В іншому випадку можливий гідравлічний удар і неефективне використання теплоносія.

Де замовити проект котельні

Пропонуємо замовити проект котельні у компанії Ексіс, яка вже багато років спеціалізується на опалювальних системах і системах клімат-контролю. Наші проектувальники особисто виїжджають на кожен об’єкт, проводять власні заміри і враховують усі вищезазначені нюанси проекту котельні. Замовте проект котельні та монтаж котельні в приватному будинку у професіоналів і насолоджуйтеся теплом і затишком у вашому домі!

заявка

Замовити проект
котельні