Clock
Графік роботи

ПН-ПТ 09:00 - 18:00

СБ 09:00 - 17:00

Search
Пошук

Проект системи опалення

Чи завжди потрібен проект систем опалення? Проектування промислових об’єктів і багатоповерхових будівель з централізованим опаленням не викликає сумнівів, то, коли обговорюється система опалення в приватному будинку, доцільність розробки проекту стає для багатьох нагальним питанням. А, дійсно, навіщо потрібен проект опалення котеджу або іншого невеликого об’єкту, якщо там, ніби як, все просто і ясно?

Навіщо потрібен проект системи опалення?

Отже, проект опалення потрібен за кількома важливими причинами. Як мінімум, прорахунок випливає з міркувань безпеки. Опалення – це завжди високі температури, небезпека перегріву обладнання, вибуху при неправильному підключенні або експлуатації. Крім безпеки, є ще ряд причин, за якими варто замовити проектування опалення для вашого будинку.

 

Переваги проекту опалення:

 1. Можливість заздалегідь передбачити розміщення всіх елементів опалювальної системи – котла, комунікацій, засувок та іншого.
 2. Можливість продумати інтеграцію системи опалення з іншими мережами (електрика, водопровід) та дизайном приміщення.
 3. Можливість зменшити витрати на монтаж, закупивши професійно підібране устаткування з потрібними параметрами.
 4. Можливість надалі економити на опаленні, встановивши енергоефективне обладнання.
 5. Можливість отримати оцінку запропонованого технічного рішення з боку незалежних експертів.
 6. Можливість контролювати монтажні і пуско-налагоджувальні роботи, уникаючи різночитань і непорозумінь з підрядниками.
 7. Гарантія безпеки, економічності, енергоефективності системи опалення.

Крім того, наявність офіційного проекту – це можливість реалізації обґрунтованих і правильних розрахунків проектувальників і виконання всіх вимог виконавцями. Тому рекомендуємо і проект і монтаж віддати в надійні руки професіоналів компанії Exsys.

Етапи проектування системи опалення

Етапи проектування опалення для споруджуваної і вже зданої в експлуатацію будівлі, в цілому, однакові. Різниця лише в тому, що вихідні дані для об’єкта на стадії будівництва беруться з проектної документації, а якщо об’єкт вже діючий, то проводиться виїзд і виміри безпосередньо на місці.

Проект системи опалення

Як проектують систему опалення:

 1. Отримують вихідні дані: призначення об’єкта, тип і матеріал будинку, план приміщень, необхідна температура і вологість у приміщеннях, кількість людей, наявність теплогенеруючих пристроїв тощо.
 2. Проводять теплотехнічний розрахунок захисного контуру: враховуються теплофізичні параметри матеріалу зовнішніх стін, кількість вікон та дверей, інше.
 3. Проводять розрахунок теплових втрат і теплонадходжень: основних (наявність діючої системи опалення, кондиціонування, вентиляції) і додаткових (протяги, знижені ізоляційні можливості будівлі).
 4. Прораховують оптимальну потужність системи опалення.
 5. Підбирають оптимальний тип теплового обладнання для реалізації необхідних параметрів.
 6. Проводять гідравлічний розрахунок опалювальної системи (перетин основної магістралі, відгалужень, зв’язка по тиску).
 7. Проводять підбір запірно-регулюючої арматури.
 8. Підраховують потрібну кількість опалювальних приладів (радіаторів, конвекторів, фанкойлів тощо).
 9. Підбирають оптимальну модифікацію теплових приладів для даної системи опалення.
 10. Виконують візуалізацію у вигляді креслень, розрізів, промальовування вузлів і з’єднань, в тому числі прихованих під облицюванням, підлогою, в стінах.
 11. Складають пояснювальну записку із зазначенням специфікацій обладнання, енергоспоживання, можливостей рекуперації (якщо передбачено), енергоефективності.
 12. Формують повний комплект проектно-кошторисної документації.

Професійно виконаний проект системи опалення надасть повне уявлення про ваші майбутні витрати на закупівлю, монтаж обладнання, паливо і сервісне обслуговування системи. Як правило, ця ціна в середньому на 15-20 відсотків нижче, ніж коли власник будинку або котеджу закуповує оснащення на свій страх і ризик або підключає обладнання кустарним способом.

У таких випадках майже завжди доводиться щось переробляти або «перепідключатися», а іноді і перекладати цілі ділянки магістралей, якщо був невірно обраний діаметр труб.

Тому довіряйте проект і монтаж систем опалення справжнім професіоналам, які все зроблять якісно і відразу!

заявка

Замовити прорахунок
системи опалення