Najlepsze systemy inżynieryjne na Ukrainie

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Dom / Artykuły / Як обігріти будинок без газу

Як обігріти будинок без газу

В наші дні актуальним стає питання, як опалювати будинок, якщо відсутній газ. В умовах постійного подорожчання комунальних тарифів, все більше людей почали організовувати автономне опалення в будинку без газу за допомогою більш дешевого електрики або альтернативних джерел енергії. У нашій статті розглянемо основні варіанти вирішення даної проблеми за допомогою електричного або альтернативного опалення заміського будинку.

Електричне автономне опалення. Основні види

Як обігріти будинок, коли спостерігаються перебої з поставками газу, та й ціна не радує гаманець? В такому випадку, монтаж автономного електричного опалення є оптимальним рішенням, яке дозволяє не залежати від зовнішніх факторів, а також забезпечити затишок в домі, і знизити витрати за опалення. width=

Розглянемо основні і найбільш поширені способи як опалити котедж за допомогою електричних приладів.

Стаття в тему: Як опалити квартиру: варіанти альтернативного опалення

Електричні конвектори є кліматичне обладнання, яке складається з металевого корпусу з вбудованим всередині ТЕНом. Управляється такий пристрій за допомогою термостата. Принцип дії даного агрегату заснований на постійному русі повітря в приміщенні, при цьому минулий через спеціальні грати такого обладнання нагріте повітря піднімається, а охолоджена повітряна маса опускається вниз і цикл повторюється.

Переваги:

  • відсутність протягів і швидкий прогрів приміщення;
  • можливість регулювання параметрів температури за допомогою термостата;
  • відсутність вентилятора, завдяки чому забезпечується безшумна робота пристрою;
  • висока енергоефективність.

Альтернативні джерела для опалення

Найбільш поширеним пристроєм даного типу служить сонячний колектор, який збирає теплову енергію від сонця і нагріває теплоносій. Основною перевагою організації такої системи опалення є її екологічність і безкоштовна сонячна енергія. В якості теплоносія зазвичай застосовується вода, яка, проходячи через колектор, нагрівається до заданої температури. Далі відбувається процес передачі теплової енергії в спеціальну акумулюючі ємності, які накопичують гарячу воду для системи опалення. width=

До недоліків таких систем опалення відносять залежність від природних факторів, дорогий монтаж і обслуговування установки. Раціональність переходу на альтернативне опалення за допомогою сонячних колекторів забезпечується тільки при якісному утепленні житла.

Теплові насоси повітря-вода

Теплові насоси повітря-вода з’явилися відносно недавно, але вже завоювали особливу популярність завдяки високій ефективності. Принцип роботи даного пристрою заснований на дії енергії навколишнього середовища, яка використовується для того, щоб обігріти приватний будинок.

переваги

  • високий ККД дозволяє зекономити на електроенергії великі кошти;
  • можливість використовувати обладнання, не залежно від часу та місця проживання;
  • екологічність пристрою, так як при роботі не відбувається спалювання палива і не виділяються шкідливі речовини.

Істотним недоліком даного типу обладнання є значна вартість монтажу системи опалення. Але навіть при такій дороговизні, агрегат окупає себе за кілька років експлуатації.