EXSYS – Excellent Engineering Systems
Принцип роботи теплового насоса
За своєю конструкцією тепловий насос відрізняється компактністю і простотою. Примітивний прототип подібного пристрою був запропонований ще в середині XIX століття, однак лише відносно недавно був вдосконалений. Принцип дії обладнання схожий на холодильні установки – при охолодженні внутрішньої камери тепло концентрується і виділяється з системи. Завдання сучасних конструкторів була протилежною – тепло необхідно вловити з низькотемпературного середовища і передати в приміщення. Розглянемо принцип дії устаткування і показники його енергоефективності.
Насос тепловий: з чого складається
В роботі використовується тепло ґрунтових вод, техногенних, атмосферних і геодезичних джерел. Технічно конструкція складається з трьох контурів, заповнених спеціальною рідиною.
Тепловий насос для опалення будинку включає наступні елементи:
- конденсатор;
- випарник;
- електролічильник;
- компресор;
- система автоматики і управління;
- теплолічильники;
- клапани і комунікації.
Розрахунок теплового насоса і принцип його дії
Коли мова йде про конденсації тепла, геотермальний тепловий насос працює за наступним принципом:
- Селективний паркан енергії з навколишнього середовища і її концентрація.
- Передача енергії в систему опалення або підігріву.
- Повернення охолодженого фреону до початку циклу.
За цей час температура контактної середовища встигає повністю відновитися за рахунок поновлюваних геоджерел. Іншими словами, це система з практично нескінченними енергетичними можливостями. Реалізувати її можна як в приватному будинку, так і на комерційних об’єктах.
У разі охолодження приміщень в літній період, цикл працює в зворотному порядку – тепло забирається в приміщеннях і віддається навколишньому середовищу. Завдяки системам інтелектуального управління, робота теплової системи відбувається в напівавтоматичному режимі.
При розрахунку теплового наносу враховується площа приміщень і їх обсяг, а також умовні тепловтрати і кліматичні умови регіону. Потужність обладнання береться «із запасом» – це необхідно для можливого розширення об’єкта або збільшення споживання теплової енергії.
Переваги і вартість теплового насоса
На відміну від систем кондиціонування, тепловий насос може ефективно працювати в будь-який час року. Також до переваг подібних систем відносяться:
- Можливість використовувати будь-який постійний, ізольований від температурних перепадів, джерело теплової енергії.
- Конкурентна вартість теплового насоса. Якщо розглядати підключення теплового насоса як альтернативу газовому опаленню, то автономна станція обійдеться всього на 20% дорожче.
- Швидка окупність. З огляду на постійно зростаючу вартість на традиційне паливо, система окупиться всього за 6-7 опалювальних сезонів.
- Забезпечення об’єкта гарячою водою, теплом і охолодженням одночасно.
За кожен витрачений кіловат електроенергії, користувач отримує кілька кіловат теплової. Таким співвідношенням обумовлена незаперечна вигода установки сучасного теплового обладнання.
Хочете купити тепловий насос, але не знаєте, на якому пристрої зупинити вибір? Зверніться до наших консультантів, і вони допоможуть вам правильно підібрати енергоефективну модель.