Najlepsze systemy inżynieryjne na Ukrainie

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Dom / Różnorodny / Принцип роботи теплового насоса

Принцип роботи теплового насоса

За своєю конструкцією тепловий насос відрізняється компактністю і простотою. Примітивний прототип подібного пристрою був запропонований ще в середині XIX століття, однак лише відносно недавно був вдосконалений. Принцип дії обладнання схожий на холодильні установки – при охолодженні внутрішньої камери тепло концентрується і виділяється з системи. Завдання сучасних конструкторів була протилежною – тепло необхідно вловити з низькотемпературного середовища і передати в приміщення. Розглянемо принцип дії устаткування і показники його енергоефективності.

Насос тепловий: з чого складається

В роботі використовується тепло ґрунтових вод, техногенних, атмосферних і геодезичних джерел. Технічно конструкція складається з трьох контурів, заповнених спеціальною рідиною.

Тепловий насос для опалення будинку включає наступні елементи:

 • конденсатор;
 • випарник;
 • електролічильник;
 • компресор;
 • система автоматики і управління;
 • теплолічильники;
 • клапани і комунікації.Принцип роботи теплового насоса

Розрахунок теплового насоса і принцип його дії

Коли мова йде про конденсації тепла, геотермальний тепловий насос працює за наступним принципом:

 1. Селективний паркан енергії з навколишнього середовища і її концентрація.
 2. Передача енергії в систему опалення або підігріву.
 3. Повернення охолодженого фреону до початку циклу.

За цей час температура контактної середовища встигає повністю відновитися за рахунок поновлюваних геоджерел. Іншими словами, це система з практично нескінченними енергетичними можливостями. Реалізувати її можна як в приватному будинку, так і на комерційних об’єктах.

У разі охолодження приміщень в літній період, цикл працює в зворотному порядку – тепло забирається в приміщеннях і віддається навколишньому середовищу. Завдяки системам інтелектуального управління, робота теплової системи відбувається в напівавтоматичному режимі.

При розрахунку теплового наносу враховується площа приміщень і їх обсяг, а також умовні тепловтрати і кліматичні умови регіону. Потужність обладнання береться «із запасом» – це необхідно для можливого розширення об’єкта або збільшення споживання теплової енергії.

Переваги і вартість теплового насоса

На відміну від систем кондиціонування, тепловий насос може ефективно працювати в будь-який час року. Також до переваг подібних систем відносяться:

 • Можливість використовувати будь-який постійний, ізольований від температурних перепадів, джерело теплової енергії.
 • Конкурентна вартість теплового насоса. Якщо розглядати підключення теплового насоса як альтернативу газовому опаленню, то автономна станція обійдеться всього на 20% дорожче.
 • Швидка окупність. З огляду на постійно зростаючу вартість на традиційне паливо, система окупиться всього за 6-7 опалювальних сезонів.
 • Забезпечення об’єкта гарячою водою, теплом і охолодженням одночасно.

За кожен витрачений кіловат електроенергії, користувач отримує кілька кіловат теплової. Таким співвідношенням обумовлена ​​незаперечна вигода установки сучасного теплового обладнання.

Хочете купити тепловий насос, але не знаєте, на якому пристрої зупинити вибір? Зверніться до наших консультантів, і вони допоможуть вам правильно підібрати енергоефективну модель.