Najlepsze systemy inżynieryjne na Ukrainie

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Dom / Różnorodny / Повітряні теплові насоси для опалення квартир

Повітряні теплові насоси для опалення квартир

Сьогодні більшість споживачів переходять від централізованого опалення до організації індивідуальних опалювальних систем. Це викликано, в першу чергу, низькою ефективністю централізованих систем, а також стрімким зростанням тарифів на газ та опалення.

Сучасні проекти багатоквартирних житлових будинків створюються з урахуванням організації електричних опалювальних систем, які пропонуються в різних варіаціях:

 • кабельні системи «тепла підлога»;
 • електрокотли;
 • тепловий насос для опалення (ТН).

Монтаж останнього можливий, як в приватному житловому будинку, так і в квартирі або на комерційному об’єкті. До того ж, подібне обладнання можна використовувати не тільки для обігріву, але і для кондиціонування (охолодження) приміщень.

Особливості повітряних теплових насосів

Тепловий насос для опалення квартири представлений в продажу двома різновидами:

 • «Повітря-повітря»
 • «Повітря-вода»Повітряний тепловий насосПодібне обладнання орієнтоване не тільки на подачу холоду або тепла, але і на облаштування системи гарячого водопостачання.Повітряні теплові насоси відрізняються від інших опалювальних пристроїв високими показниками енергоефективності та технологічності. По суті своїй це ті ж спліт-системи, що складаються з двох блоків – внутрішнього і зовнішнього. Зовнішній блок може встановлюватися на зовнішній стіні або даху, а внутрішній – в будь-якій зручній частині квартири або будинку. При цьому, виглядає така установка як кондиціонер.Відзначимо, що тепловий насос «повітря-вода» можна віднести до найбільш популярних пристроїв для опалення квартири, так як подібне обладнання може ефективно працювати з системами «тепла підлога» і радіаторами. Що стосується кондиціонування, то в даному випадку, оптимальним варіантом буде монтаж теплового насоса модифікації «повітря-повітря».

  Переваги використання теплових насосів для опалення в квартирі

  Застосування теплового насоса для опалення квартири або будинку має масу переваг в порівнянні зі звичним для нас опалювальним устаткуванням:

  1. Використання для роботи альтернативних джерел енергії (до 75% тепла такий насос бере з навколишнього середовища).
  2. Система має набагато кращі показники економічності в порівнянні з обладнанням, яке працює на прямий електронагрів. При цьому, вона не потребує високої потужності і не вимагає отримання спеціальних дозволів на експлуатацію, так як потужність такого пристрою не перевищує допустиму.
  3. Це багатофункціональне обладнання, яке може працювати не тільки на охолодження / підігрів повітря, але і на підігрів води.
  4. Теплові насоси – більш енергоефективне і продуктивне обладнання в порівнянні з кондиціонерами. Деякі моделі досягають класу енергоефективності А +++.
  5. Пристрої мають більш комфортний і досконалий спосіб управління, який дозволяє максимально точно задавати і підтримувати оптимальний температурний режим, програмувати тижневий і добовий графік роботи. Крім того, теплові насоси можуть функціонувати з резервними джерелами тепла, серед яких: газові котли, сонячний колектори та ін. Також є можливість підключення до систем «Розумний будинок».
  6. Тепловий насос «повітря-повітря» відрізняється високою екологічністю і не завдає шкоди навколишньому середовищу, що обумовлено відсутністю шкідливих викидів.Опалення тепловим насосом

  Також до плюсів використання ТН можна віднести можливість установки бака непрямого нагріву або вбудованого бака для ГВП. Це дає можливість вирішити проблему забезпечення квартири гарячою водою, позбавляє від необхідності використовувати бойлер і інше водонагрівальне обладнання.

   

  Резюме

  З усього вищевикладеного можна зробити висновок, що повітряний тепловий насос є найбільш оптимальним обладнанням для опалення квартири з причини своєї економічності, енергоефективності та технологічності.

  Тому ми з повною впевненістю можемо стверджувати: повітряний тепловий насос – найвигідніший варіант для організації опалювальної системи в квартирі багатоповерхового будинку.