Najlepsze systemy inżynieryjne na Ukrainie

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Dom / Przegląd projektu / Проектування будинку в Італії, Французькі Альпи

Проектування будинку в Італії, Французькі Альпи

Об’єкт: будинок 1200 м2, Італія, Французькі Альпи

Комплексне проектування та монтаж всіх інженерних систем

Опалення:

Монтаж теплої підлоги практично по всій площі будинку в зв’язку з побажанням Замовника(дуже комфортно) та бажанням створити в будинку постійну температуру 23 градуси цілорічні. Система внутрішньопідлогового опалення конвекторами без вентиляторів, а також дизайном-радіаторами Jaga (Бельгія). Гідравлічна розводка виконана на базі трубопроводів із зшитого поліетилену виробництва REHAU.

Водопостачання та каналізація:

Виконана променева розводка в кожен санвузол, система гарячого водопостачання — двотрубна, має лінію рециркуляції для постійної підтримки гарячої води в системі. Встановлена система комплексного очищення води від ECOSOFT. Система каналізації — класична безнапірна, виконана на базі безшумних поліпропіленових труб REHAU. Особливістю проектування та монтажу на даному об’єкті — побажання Замовника виконати подвійне резервування каналізації на випадок засмічення стічних труб. І хоча таке рішення дуже нестандартне і на наш погляд зайве, воно було виконане в повному об’ємі із збереженням всіх норм СНіП та працездатності в майбутньому.

Котельня:

Унікальним рішенням на цьому об’єкті стала котельня на каскаді газових конденсаційних котлів Viessmann(Німеччина) загальною потужністю 200 кВт/час, паливо в яких подається із зовнішніх підземних газгольдерів із зрідженим газом LPG. Таке нестандартне рішення прийняте з причини гео-локації будівлі, заповідна зона Французьких Альп на висоті більше 1100 метрів над рівнем моря. При такому розташуванні буріння для грунтового теплового насоса заборонене законом, а повітряний тепловий насос буде вкрай погано працювати взимку при настільки низьких температурах зовнішнього повітря. У свою чергу прокладання газопроводу до селища не представляється можливим, а установка електричного котла виключена із-за браку потужності та вкрай високих цін на електрику в тому регіоні. В результаті єдиним раціональним рішенням залишалося опалення газом, надійне та ефективне навіть в мороз -30 градусів, в комплексі з підземними сховищами газу. Газа, завезеного автоцистернами восени за розрахунком повинно вистачати аж до пізньої зими. Також вартою уваги є установка громовідводу обов’язкового для місць з підземними сховищами газу, тим більше на таких висотах.

Система зовнішнього антиобмерзання і снігорозтавання:

Замовником було поставлено завдання — щоб навіть в суворий снігопад була можливість повноцінно заїхати на парковку автомобілю під ухилом заїзної дороги більше 25 градусів, а також щоб на безлічі зовнішніх балконів, терас і доріжок не скупчувався сніг зі льодом. Для цього ми розробили систему зовнішнього антиобмерзання і снігорозтавання на базі світового лідера в даній сфері – швейцарської компанії AHT. Система складається з прокладених на певній глибині під зовнішнім покриттям аморфній електричній стрічці із змінною структурою. Таке рішення допомагає не лише скоротити витрати електроенергії, але і рівномірно без перегріву розподілити все тепло на великій площі поверхні. Такими рішеннями користуються злітні майданчики для літаків в снігопад, футбольні поля преміум класу, а також спроектований нами котедж. Замовник всім задоволений, система працює правильно і непомітно.