Najlepsze systemy inżynieryjne na Ukrainie

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Dom / Artykuły / Припливно-витяжна вентиляція: переваги та особливості монтажу

Припливно-витяжна вентиляція: переваги та особливості монтажу

Припливно-витяжна вентиляція вважається одним з ефективних способів забезпечення житлових та виробничих будівель свіжим повітрям. Монтаж припливно-витяжних установок дозволяє вирішити одночасно дві задачі: забезпечення приміщень киснем і видалення всіляких забруднення з повітря. Ще однією перевагою є можливість утилізувати і використовувати енергію повітря, що подається, перетворивши його в тепло.

Вентиляційне обладнання з рекуперацією забезпечує можливість значно знизити теплові втрати. У камері теплообмінника відбувається циркуляція повітря між потоками. Рівень нагріву регулюється автоматично за допомогою термодатчиків і таймерів. Отже, поряд з основною системою обігріву, Припливно-витяжна вентиляція для будинку з рекуперацією виступає додатковим джерелом тепла.Припливно-витяжна вентиляція для будинку з рекуперацією

Переваги припливно-витяжної вентиляції для будинку

Підвісне, настінне або приховане припливно-витяжне обладнання дозволить заощадити до 30% теплової енергії в період опалювального сезону. Тим часом установки з рекуперацією тепла економлять до 90%, будучи відмінним способом організувати здоровий мікроклімат в приміщенні і обігріти будинок.

Припливно-витяжна вентиляція в сучасній інтерпретації – це:

 • Безперебійна подача свіжого повітря в приміщення, підтримка оптимальної заданої на програмному рівні температури.
 • Очищення повітря від домішок, пилу, вихлопних газів, шкідливих бактерій і мікроорганізмів.
 • Запобігання розповсюдженню неприємних запахів.
 • Можливість обслуговування, як невеликих приватних будинків, так і просторих котеджів.
 • Боротьба з грибками і цвіллю.
 • Тихе провітрювання приміщень.

Серед недоліків даного типу вентиляції слід виділити високу вартість обладнання та складність монтажних робіт – з чим наша компанія успішно справляється. Замовляючи монтаж припливно-витяжної вентиляції у нас, ви отримуєте ефективно працюючу систему в найкоротші терміни з адекватною вартістю, завдяки постійним знижкам у постачальників кліматичного обладнання.

Особливості монтажу припливно-витяжних установок

Припливно-витяжна вентиляція для будинку складається з двох підсистем:

 • Припливна – забезпечує надходження повітря в будівлю, здійснюючи фільтрацію, а також нагрівання або охолодження.
 • Витяжна – виводить «відпрацьований», запилений і забруднене повітря назовні.

Особливу увагу слід приділити вибору обладнання та комплектуючих для системи вентиляції в будинку, зокрема припливно-витяжної установки. Найбільшою популярністю користується продукція європейського виробництва: Maico (Німеччина), Systemair (Швеція), Daikin (Бельгія) і ін. Для створення вентиляції приватного будинку також знадобляться повітроводи різноманітних розмірів і перерізу, сучасна автоматика, кріпильні елементи, решітки, рекуператори або осушувачі і багато інше.

Важливо знати! Рекомендується планувати монтаж обладнання на початковому етапі будівництва будинку або в процесі капітального ремонту. Необхідно довірити таку складну задачу досвідченим фахівцям, які попередньо проведуть необхідні розрахунки і розроблять індивідуальний проект.

Монтаж припливно-витяжної системи вентиляції для будинку передбачає установку спеціальних каналів для надходження повітряних потоків і витяжних каналів для виведення «відпрацьованого» повітря. Зовні будівлі монтується потужний вентилятор, всередині приміщення-конвектор, який очищає повітря від домішок, а також обігріває або охолоджує його, в залежності від пори року.

Функціональність приточно-витяжних систем

Припливно-витяжні системи з рекуперацією підійдуть для широкої цільової аудиторії, особливо для людей, які страждають на алергічні захворювання і охочими економити на споживанні енергоресурсів. Завдяки рециркуляції (нагрів або охолодження) підготовленого повітря взимку ви зможете обійтися без електрообігрівача, а влітку – без кондиціонера. Припливно-витяжна вентиляція з функціями рекуперації – єдина можливість забезпечити своїх гостей, працівників чистим і безпечним повітрям в приміщеннях з великим скупченням людей (виробничі цехи, зали нарад, торгово-розважальні комплекси і т.д.).Приточно-витяжні системи

Припливно-витяжна вентиляція не вимагає особливих умов експлуатації та обслуговування, вирішуючи три найважливіших завдання:

 • фільтрація повітря;
 • подача підготовленого повітря в приміщення;
 • відведення відпрацьованих повітряних мас з шкідливими домішками.

З чого складається припливно-витяжна вентиляція?

Основними елементами системи витяжної і припливної вентиляції є:

 • надпотужний двигун з довговічними підшипниками кочення, які не потребують додаткової підтяжки і змащення;
 • перемикач швидкостей для регулювання режиму циркуляції повітря і контролю його споживання;
 • фільтри багатоступінчастої очищення:
 • нагнітають і витяжні вентилятори;
 • рециркулятор пластинчастого типу з целюлози або матеріалів-аналогів;
 • розподільна сітка для можливості циркуляції повітря;
 • ємність для збору конденсату.

Вентиляція припливно-витяжної типу – це оптимальне рішення для створення здорового мікроклімату шляхом правильної балансування повітряних потоків, що циркулюють між зовнішнім середовищем і приміщенням. Для створення комфортної обстановки в будинку слід відповідально поставитися до вибору припливно-витяжних установок і супутнього устаткування, а також доручити виконання монтажних робіт досвідченим монтажникам компанії Exsys. Ми змонтуємо безпечну і надійну в користуванні систему припливно-витяжної вентиляції, що підходить для житлових приміщень, дитячих і медичних установ, виробничих і промислових об’єктів.

Замовити проектування, підбір оптимального устаткування і монтаж припливно-витяжної вентиляції ви зможете прямо зараз, зв’язавшись з нашим консультантом по телефону.