Najlepsze systemy inżynieryjne na Ukrainie

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Dom / Różnorodny / Інверторний кондиціонер – що це і як працює?

Інверторний кондиціонер – що це і як працює?

Інверторні кондиціонери – найсучасніші системи побутового охолодження. Вони мають безліч переваг – економічні, створюють мало шуму і більш точно підтримують потрібну температуру. Їх головна інновація полягає в плавній регулюванню роботи компресора. Як це допомагає в охолодженні повітря? Як працюють інверторні кондиціонери і в чому їх перевага? Розберемо ці та інші питання в цій статті.Принцип роботи інверторного кондиціонера

Принцип роботи інверторного кондиціонера

Щоб зрозуміти особливість моделей з інверторами, потрібно розглянути принцип роботи кондиціонерів в цілому. Головним робочим елементом в приладі є компресор. Саме він відповідає за стиснення холодоагенту і подальшу його циркуляцію в системі. Завдяки цьому процесу відбувається поглинання або виділення тепла, яке впливає на температуру повітря в приміщенні.

У звичайних кондиціонерах, компресор працює циклами виключення-включення. Коли задана температура досягнута, він відключається. Відновлення роботи відбувається лише після того, як датчики зафіксують зміни температури повітря.

Такий принцип роботи має кілька недоліків.

  • По-перше – постійне для включення і виключення компресора потрібна велика кількість енергії;
  • По-друге – це зменшує термін роботи пристрою;
  • По-третє – неможливо з високою точністю забезпечити постійну температуру повітря в приміщенні і на виході з внутрішнього блоку кондиціонера.

Принцип роботи інверторного кондиціонера

У чому відмінність кондиціонера з інвертором?

Інверторний кондиціонер – це пристрій з плавним регулюванням потужності компресора. Регулювання відбувається за рахунок перетворення змінного струму в постійний і постійного на змінний. Завдяки цьому, досягши потрібної температури, компресор не вимикається, а переходить в режим зменшеної потужності. Двигуни вентиляторів не вимикаються, а працюють на малих обертах, завдяки чому немає великих перепадів в температурі повітря.

Установка інверторного кондиціонера дозволяє знизити витрату електроенергії, зробити більш точним і комфортним підтримання необхідної температури в приміщенні і знизити рівень шуму.

Переваги інверторних кондиціонерів

Інверторні кондиціонери перевершують системи без регулювання потужності за багатьма показниками. До їх основних переваг відносяться:

  • Тривалий термін служби, який в два рази перевищує показники систем без інвертера. Компресор «переживає» менші навантаження, тому замість частих включень і виключень він працює в режимі зниженої потужності, що продовжує життя основних його компонентів.
  • Економічність. Завдяки відсутності великих стартових струмів, споживається набагато менше енергії. Річна економія в порівнянні з іншими аналогами може становити до 70%.
  • Менше шуму. За рахунок більш точної і правильної підтримки необхідної температури, двигуни вентиляторів працюють на малих обертах, тому вони не створюють дискомфорт для людини. Рівень шуму становить 20-22 дБ.
  • Більш комфортна підтримка зазначеної температури. Інверторні кондиціонери оснащені автоматичною системою управління, яка самостійно регулює потужність роботи відповідно до зазначеної температурою. Монтаж інвертора дозволить забути про спонтанні потоки холодного повітря – завдяки автоматичній системі кондиціонер виконує свою роботу непомітно.
  • Великий функціонал. Передовими розробками і новими функціями виробники оснащують саме цей вид кондиціонерів.
  • Екологічність. Для охолодження повітря використовуються холодоагенти R410A і R32, які не руйнують озоновий шар.

Переваги інверторних кондиціонерів

У свою чергу, інверторні кондиціонери мають і кілька недоліків, головним з яких вважається більш висока, в порівнянні з іншими системами охолодження, вартість. З одного боку, різниця в ціні становить від 30 до 50%. З іншого ж – ці кондиціонери служать у два рази довше та мають більший функціонал.

Давайте підсумуємо. Головною особливістю інверторних кондиціонерів, по суті, є плавне регулювання продуктивності компресора. Інверторні кондиціонери економічніші, мають кращий функціонал і створюють менше шуму, а головне – вони комфортніше підтримують задану температуру.