Лідер інженерних систем в Україні

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Проектування, монтаж інженерних систем кліматичного контролю: кондиціонування, вентиляція, опалення, осушення повітря

консультація
Главная / Послуги / Вентиляція / Монтаж системи вентиляції

Монтаж системи вентиляції

ПРИПЛИВНО-ВИТЯЖНА ВЕНТИЛЯЦІЯ (ВЕНТИЛЯЦІЯ З РЕКУПЕРАЦІЄЮ)

Правильно змонтована вентиляція і система кондиціонування – це запорука гарного самопочуття і працездатності людей, що знаходяться в приміщенні, тривалого збереження товарів, в торгових залах та на складах, гарантія захисту від перегріву промислового обладнання, комп’ютерів і серверів. Наявність ефективної вентиляції на виробничих і промислових об’єктах регламентується вимогами санітарно-епідеміологічних норм.

Компанія Exsys виконує монтаж вентиляції та кондиціонування в житлових, торгових, виробничих, складських, офісних приміщеннях, а також басейнах, підземних паркінгах та інших об’єктах інфраструктури, де необхідна підтримка оптимальної температури, вологості та забезпечення припливу свіжого повітря.

Наші монтажники мають величезний досвід в установці систем вентиляції для кухонь, кафе, ресторанів, їдалень, де є потреба у відведенні повітря, насиченого парами і запахами їжі, що готується за межі приміщення. Сучасна припливно-витяжна установка забезпечить подачу свіжого повітря в закладах громадського харчування.

Де є потреба у монтажі системи вентиляції:

 • будинки, дачі, житлові приміщення;
 • офіси;
 • готелі та хостели;
 • магазини, торгові центри;
 • кафе, ресторани, столові, кухні;
 • виробничі приміщення;
 • «гарячі» виробництва;
 • театри, музеї, виставкові зали, кінотеатри;
 • спортивні та фітнес-центри;
 • аптеки, лікарні, поліклініки;
 • склади, закриті паркінги.

Для кожного типу приміщення підбирається оптимальна система вентиляції. Обстеживши об’єкт, інженери компанії Exsys дадуть професійний висновок щодо найбільш ефективної для ваших умов системи вентиляції.

Різновиди вентиляційних систем

Залежно від майбутніх завдань, типу і обсягів приміщення, наявності шкідливих і небезпечних для людей речовин, підбирається певний тип вентиляційних систем, в тому числі:

Припливна вентиляція

Припливна вентиляція – найпростіший варіант подачі чистого повітря на об’єкт. Використовується в більшості стандартних будинків і квартир, цехах і санітарно-побутових корпусах. Основним завданням припливної вентиляції є подача свіжого підготовленого (очищеного, підігрітого, охолодженого, зволоженого) повітря в приміщення. Система може складатися з одного моноблока або бути комплектованою  припливною установкою.

До основних елементів припливної вентиляції відносяться:

 • вентилятори,
 • повітряні клапани і заслінки,
 • решітки та дифузори,
 • очисні фільтри,
 • обладнання для нагріву,
 • інші допоміжні пристрої.

Цікаво знати. Взимку перед подачею повітря в приміщення ми рекомендуємо використовувати калорифер для попереднього підігріву повітряних мас.

Залежно від обсягів і особливостей експлуатації приміщення, розраховується продуктивність припливної системи. Для малих приміщень досить встановити місцеву припливну установку, для великих об’єктів проєктується центральна система припливної вентиляції. Не зважаючи на всю простоту вентиляції, монтаж довіряйте тільки професіоналам. Як мінімум, щоб не помилитися в розрахунках, підборі діаметра і виборі місця установки припливних клапанів, і, власне, виборі вентиляційного обладнання. Крім того, досвідчені інженери та дизайнери компанії Exsys зможуть елегантно вписати систему в наявний інтер’єр, якщо ви вирішите оснастити вентиляцією будинок або квартиру вже після ремонту.

Промислова вентиляція

Під терміном «промислова» мається на увазі вентиляція не тільки на промислових об’єктах. Маються на увазі випадки, коли необхідно видаляти (оновлювати, освіжати, підводити) повітря в промислових обсягах. Це може бути виробничий цех, кухонний блок ресторану тощо. Промислове обладнання відрізняється від побутового рядом параметрів: потужність, вага, габарити, продуктивність.

Монтаж інших видів вентиляції проходить за такою ж схемою з тією різницею, що для невеликих приміщень потрібна більш проста система управління, ніж диспетчерський пункт для промислової вентиляційної системи.

Витяжна вентиляція

Монтаж витяжної системи вентиляції – простіше кажучи, «витяжки» – потрібен скрізь, де є забруднювачі повітря або надлишок вологи. Це гарячі цехи і шкідливі виробництва, кухні та санвузли, лазні, сауни, басейни. Компанія Exsys зробить всі необхідні розрахунки для підбору «витяжки» оптимальної потужності, яка забезпечить потрібну продуктивність повітрообміну і при цьому буде економічною.

Вентиляція з рекуперацією

Найкращий варіант боротьби за здоровий мікроклімат в приміщенні – це припливно-витяжна вентиляція або вентиляція з рекуперацією.

Рекуперація дозволяє ефективно використовувати енергоносії, фактично повертаючи в приміщення тепло, яке могло б піти разом з відпрацьованим повітрям. А враховуючи, що сучасні системи рекуперації забезпечені зволожувачами, це в  багато разів підвищує ефективність заходів щодо поліпшення параметрів повітря – свіжості, температури, вологості.

Приклад відео з об’єкта по реалізації вентиляції з рекуперацією

Осушення критого басейну

Осушення повітря в приміщеннях, велика площа поверхні, яка випаровується, зокрема басейн – складна, але реальна інженерна задача. Окрім вірного розрахунку потужності установки, потрібно передбачити параметри електробезпеки, оскільки в такому приміщенні передбачена електропроводка та освітлювальні прилади. Та й, власне, системи «сушки» повітря також працюють від електроенергії.

Це можуть бути настінні або канальні осушувачі з припливно-витяжною вентиляцією або без такої. У будь-якому випадку, осушення повітря в приміщенні басейну зробить його більш комфортним, захистить від цвілі, грибка, передчасного руйнування обробки і предметів меблів.

Етапи проєктування і монтажу вентиляції:

 • заміри на об’єкті;
 • розрахунок проєктної потужності обладнання;
 • підбір оптимальної системи вентиляції;
 • складання проєкту і кошторису;
 • узгодження з замовником;
 • закупівля та доставка обладнання на об’єкт;
 • установка каналів повітроводів;
 • підключення вентиляторів, вентиляційних установок;
 • установка вентиляційних решіток, дифузорів на вході / виході;
 • підключення та налаштування системи управління (диспетчеризації);
 • пусконалагоджувальні роботи;
 • паспортизація об’єкта.

Замовити монтаж системи вентиляції

Замовити монтаж вентиляції у компанії Exsys дуже просто: надішліть форму заявки з описом систем, які необхідно змонтувати або спроєктувати, або замовте зворотний дзвінок і ми передзвонимо у зручний для вас час. Ми гарантуємо лояльне ставлення до кожного клієнта, точність розрахунків, якісний підбір обладнання, професійний монтаж, сервіс і безперебійну роботу вентиляційної системи.

Часті питання щодо замовлення проєктування або монтажу вентиляції

1. Скільки часу займає процес підготовки проєкту вентиляційної системи?

В середньому підготовка проєкту по будь-якій системі середнього рівня комплектації займає 2-3 тижні. У випадках, якщо треба дуже швидко – можемо за додатковою домовленістю зробити за 1-2 тижні.

2. Скільки часу займає процес монтажу системи вентиляції на об’єкті?

Підготовка до монтажу та комплектація, а також зняття замірів на об’єкті після виконання проєкт займає близько 2 тижнів. Монтаж займає різний час, в залежності від складності об’єкта. Якщо це котедж – то близько 1,5-2 місяці – на основні роботи.

 

Замовити прорахунок системи вентиляції

  Наші проекти
  Кондиціонування та опалення квартири 133 м² на вул. Гончара • Київ

  Система вентиляції, кондиціонування та опалення.

  Деталі
  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем котеджного містечка Kozyn Seven Club

  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем: опалення, теплові насоси, вентиляція, кондиціонування.

  Деталі
  Відгуки
  Олексій, квартира 96 м2, ЖК «Малахіт», м. Київ
  Система вентиляції

  Як тільки купив квартиру – відразу ж задумався про вентиляцію, оскільки ЖК знаходиться в центрі міста і перспектива провітрювати, відкриваючи вікна, мені не подобалася. Довго шукав інформацію в інтернеті, цікавився у знайомих. Колега по роботі порадив мені хлопців з Exsys і я подзвонив їм. Я був приємно здивований професійним підходом співробітників на всіх етапах спілкування – допомога з вибором устаткування і системи, проектування та інтеграція проекту в загальний дизайн квартири, закупівлі і постачання вузлів і комплектуючих, швидкість і якість робіт, введення в експлуатацію. Системою вентиляції користуюся вже більше року і не можу нарадуватися.

  Ігор, зам. начальника ДНТБ України, м. Київ
  Система вентиляції та кондиціонування

  Завдання було провести реконструкцію системи вентиляції та кондиціонування в Державній науково-технічній Бібліотеці України. Компанія з цим впоралася і претензій ми не маємо. В процесі проходження експертизи, оперативно вносили правки до проекту, виправляли документацію і виконували перенесення устаткування з повітровідводами, працювали акуратно. Можемо рекомендувати!

  Юрій, директор будівельної фірми «Білдекс», м. Київ

  Хлопці компетентні в багатьох сферах, та інколи буває не блискавично, але найважливіше що на них можна покладатися і витрачати час на інші важливі речі. Фірму можу рекомендувати.

  Сертифікати
  Фахівці
  Замовити прорахунок системи вентиляції