Лідер інженерних систем в Україні

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Проєктування, монтаж інженерних систем кліматичного контролю: кондиціонування, вентиляція, опалення, осушення повітря

консультація
Главная / Послуги / Теплові насоси / ПРОЄКТ КОТЕЛЬНІ

ПРОЄКТ КОТЕЛЬНІ

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ НА БАЗІ ГАЗОВОГО КОТЛА

Усі, хто хоч трохи знайомий з темою монтажу опалювальних систем, знають, що спочатку повинен бути складений проєкт, а вже потім можна зайнятися закупівлею обладнання та монтажем приватних котелень. Це дозволить з самого початку передбачити всі нюанси облаштування опалювальної системи, починаючи від місця розміщення котла і сполучних комунікацій, закінчуючи необхідною розрахунковою потужністю обладнання. Настільки ж, власне, важливий проєкт котельні – центру всієї опалювальної системи.

Як виконують проєктування котелень?

Як правильно скласти проєкт котельні? Відразу зауважимо, що це вимагає певних інженерних знань, тому не фахівцям братися за проєктування котельні не варто. Такий проєкт повинен врахувати безліч чинників.

 

Вихідні дані для проєкту:

 • обсяг опалювального приміщення (площа на висоту стель);
 • тип стінового і покрівельного матеріалу;
 • наявність теплогенеруючих пристроїв (плита, комп’ютер, камін інше);
 • наявність альтернативного джерела тепла (теплі підлоги, інше);
 • кількість людей, які будуть проживати в будинку.

На основі цих даних розраховуються тепловтрати на об’єкті, а також вираховується оптимальна потужність опалювального котла. Це важливо, тому що недостатня потужність не дає потрібне тепло в приміщення, а надлишкова веде до перевитрати енергоресурсів і палива. Або надлишкова потужність призведе до необхідності постійно вмикати та вимикати обладнання, що веде до передчасного його виходу з ладу.

Наявність повної картини тепловтрат і необхідної потужності опалювального обладнання дозволяє рекомендувати найкращий варіант опалення для вашого випадку. Наприклад, на основі газу, електрики чи теплового насоса.

На основі всього перерахованого вище і виконується проєктування котельні на базі теплового насоса, проєктування газових котелень або на базі іншого джерела тепла. Набір обладнання для кожного виду котельні може відрізнятися і це теж буде зображено в проєкті. Чим потужніше обладнання необхідно – тим більше місця потрібно передбачити під котел і котельню.

Вимоги до проєкту котельні

Проєкт котельні повинен врахувати параметри безпеки, щоб експлуатація автономної системи опалення була безпечною та екологічною. Оптимальний варіант – це котельня в приватному будинку або окреме приміщення в будинку під котельню.

Вимоги до котелень:

 • рівна підлога, що витримує вагу котла;
 • наявність припливно-витяжної вентиляції;
 • просторе приміщення;
 • вільний доступ до паливного відсіку котла;
 • відстань від стін з боків і ззаду котла для техобслуговування;
 • можливість зберігати легкозаймисті матеріали, в т.ч. паливо, на безпечній відстані від котла.

ПРОЄКТ КОТЕЛЬНІ

Крім загальних, є ще й чисто технічні нюанси функціонування котельні. Наприклад, необхідно спочатку вірно розрахувати діаметр труб, інакше опалення не буде ефективним навіть при правильно зроблених інших розрахунках. Також слід точно розрахувати протяжність і перепади теплотраси по висоті – наприклад, для дво-триповерхового будинку. В іншому випадку можливий гідравлічний удар і неефективне використання теплоносія.

Де замовити проєкт котельні

Пропонуємо замовити проєкт котельні у компанії Ексіс, яка вже багато років спеціалізується на опалювальних системах і системах клімат-контролю. Наші проєктувальники особисто виїжджають на кожен об’єкт, проводять власні заміри та враховують усі вищезазначені нюанси проєкту котельні. Замовте проєкт котельні та монтаж котельні в приватному будинку у професіоналів і насолоджуйтеся теплом і затишком у вашому домі!

Замовити прорахунок системи

  Наші проекти
  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем котеджного містечка Kozyn Seven Club

  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем: опалення, теплові насоси, вентиляція, кондиціонування.

  Деталі
  Проєктування і монтаж усіх інженерних систем: опалення, вентиляція, кондиціонування котеджу 750 м² в Рудиках

  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем: опалення, теплові насоси, вентиляція, кондиціонування.

  Деталі
  Відгуки
  Олексій, квартира 96 м2, ЖК «Малахіт», м. Київ
  Система вентиляції

  Як тільки купив квартиру – відразу ж задумався про вентиляцію, оскільки ЖК знаходиться в центрі міста і перспектива провітрювати, відкриваючи вікна, мені не подобалася. Довго шукав інформацію в інтернеті, цікавився у знайомих. Колега по роботі порадив мені хлопців з Exsys і я подзвонив їм. Я був приємно здивований професійним підходом співробітників на всіх етапах спілкування – допомога з вибором устаткування і системи, проектування та інтеграція проекту в загальний дизайн квартири, закупівлі і постачання вузлів і комплектуючих, швидкість і якість робіт, введення в експлуатацію. Системою вентиляції користуюся вже більше року і не можу нарадуватися.

  Ігор, зам. начальника ДНТБ України, м. Київ
  Система вентиляції та кондиціонування

  Завдання було провести реконструкцію системи вентиляції та кондиціонування в Державній науково-технічній Бібліотеці України. Компанія з цим впоралася і претензій ми не маємо. В процесі проходження експертизи, оперативно вносили правки до проекту, виправляли документацію і виконували перенесення устаткування з повітровідводами, працювали акуратно. Можемо рекомендувати!

  Юрій, директор будівельної фірми «Білдекс», м. Київ

  Хлопці компетентні в багатьох сферах, та інколи буває не блискавично, але найважливіше що на них можна покладатися і витрачати час на інші важливі речі. Фірму можу рекомендувати.

  Сертифікати
  Фахівці
  Замовити прорахунок системи