Лідер інженерних систем в Україні

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Проєктування, монтаж інженерних систем кліматичного контролю: кондиціонування, вентиляція, опалення, осушення повітря

консультація
Главная / Послуги / Кондиціонування / МОНТАЖ КАНАЛЬНИХ КОНДИЦІОНЕРІВ

МОНТАЖ КАНАЛЬНИХ КОНДИЦІОНЕРІВ

МОНТАЖ КАНАЛЬНИХ КОНДИЦІОНЕРІВ

Канальні кондиціонери – це різновид напівпромислових систем кондиціонування, в яких повітря подається в приміщення за системою повітропроводів. Таким чином, один кондиціонер вправляється з охолодженням або підігрівом декількох приміщень одночасно.

Це дуже зручно для багатокімнатних квартир, офісів, які мають по декілька кабінетів на одному або різних поверхах. Також у придбанні канального кондиціонера є сенс, якщо потрібно охолоджувати велике приміщення і подавати одночасно охолоджене повітря в кілька точок залу – наприклад, в місця, найбільшої концентрації людей.

Крім того, така система легко інтегрується з припливно-витяжною вентиляцією, підвищуючи ефективність і якість роботи кліматичного обладнання.

МОНТАЖ КАНАЛЬНИХ КОНДИЦІОНЕРІВ

Канальні кондиціонери: основні переваги

Монтаж системи кондиціонування канального типу має масу переваг щодо інших варіантів забезпечення здорового мікроклімату в приміщеннях. Монтаж канального кондиціонера з економічної точки зору, вигідніше стандартного настінного кондиціонера, де на кожну кімнату потрібен окремий внутрішній блок. І це ще не все.

Топ-5 переваг канальних кондиціонерів:

 1. Прихована установка кімнатних блоків всередині повітропроводів – їх не видно всередині приміщення.
 2. Сучасні тонкі та плоскі повітропроводи легко монтуються під навісну стелю, декоративні елементи інтер’єру.
 3. Безшумна робота кліматичного обладнання та ефективна шумоізоляція повітропроводів.
 4. Економія на купівлі дорогого обладнання завдяки можливості охолоджувати та підігрівати одним кондиціонером кілька кімнат.
 5. Інтеграція з припливно-витяжною вентиляцією, що дозволяє поліпшити клімат у приміщеннях.

Проєктування канальної системи кондиціонування

Проєктування системи кондиціонування починається зі складних інженерних розрахунків. Потрібно врахувати безліч чинників, що впливають на параметри системи. Тому проєктування канальних кондиціонерів довіряти слід лише професіоналам.

Проєкт системи канального кондиціонування включає:

 • визначення потужності кліматичного обладнання, виходячи з площі приміщення, бажаної температури повітря, кількості джерел внутрішнього нагріву (комп’ютери, кухонні плити, освітлювальні прилади високої потужності й так далі);
 • розрахунок оптимальної довжини та площі перетину повітропроводів, щоб охолоджене повітря рухалося з оптимальною швидкістю і не втрачало охолоджувальної здатності по шляху в кінцеву точку;
 • створення оптимальної схеми розгалуження, кріплення і підключення повітропроводів, щоб забезпечити надійність роботи, відсутність шуму і вібрацій;
 • підбір місця подачі охолодженого повітря і спосіб кріплення решіток всередині приміщення;
 • проєктування дизайнерської складової, включаючи маскування повітропроводів (під навісною стелею, в декоративній колоні).

На етапі проєктування здійснюється підбір оптимального за потужністю, розмірами та іншими характеристиками обладнання. А також складається кошторис проєкту.

МОНТАЖ КАНАЛЬНИХ КОНДИЦІОНЕРІВ

Різновиди та класи канальних кондиціонерів

На ринку кліматичної техніки представлені канальні кондиціонери декількох типів. Вони розрізняються за потужністю, функціональністю та вартістю.

Види канальних кондиціонерів:

 • Низьконапірні – тиск до 45 ПА, повітропровід до 50 сантиметрів, охолоджують дві сусідні кімнати малої площі.
 • Середньонапірні – тиск до 100 ПА, повітропровід до 10 метрів, використовуються для декількох, недалеко розташованих, приміщень.
 • Високонапірні – тиск до 250 ПА, довжина траси понад 10 метрів, допустимий перепад траси по висоті, використовуються для великих приміщень і складної системи розгалуження повітроводів.
 • Інверторні – змінюють швидкість обертання двигуна компресора, в залежності від досягнення потрібної температури в приміщенні;
 • Не інверторні – компресор автоматично вимикається при досягненні потрібної температури та включається, коли показник температури в приміщенні відхилився від заданого.
 • Зима / літо – можливість роботи на охолодження та обігрів.
 • Літо – робота тільки на охолодження.

Не завжди доцільно прагнути купити канальний кондиціонер преміумкласу або «ганятися» тільки за високонапірними модифікаціями – з поставленими завданнями відмінно справляється і бюджетна техніка.

МОНТАЖ КАНАЛЬНИХ КОНДИЦІОНЕРІВ

Обмеження на монтаж кондиціонерів канального типу

При всіх своїх перевагах, канальні кондиціонери мають і деякі обмеження на використання. Так, не варто використовувати один такий кондиціонер для приміщень з різною потужністю теплогенеруючих пристроїв. Щоб знизити температуру до +22 градусів в офісі з комп’ютерами або в ресторані з працюючими по 14 годин на добу плитами, потрібна різна потужність кондиціонера.

У цьому випадку краще не економити, а взяти дві канальні системи. Потужні канальні кондиціонери підключаються для охолодження кухні та серверної, а менш потужні – для охолодження кабінетів, приймальні, коридору та інших невеликих приміщень.

При виході з ладу будь-якого блоку канального кондиціонера без охолодження або обігріву залишаться відразу кілька приміщень, куди відводиться повітря з даної системи. Тому, якщо є зони, які ні в якому разі не можна залишати без охолодження – наприклад, серверна з комп’ютерами, лабораторія з хімреактивами, – то краще встановити додатковий кондиціонер в приміщенні.

Замовити прорахунок системи

  Наші проекти
  Кондиціонування та опалення квартири 133 м² на вул. Гончара • Київ

  Система вентиляції, кондиціонування та опалення.

  Деталі
  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем котеджного містечка Kozyn Seven Club

  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем: опалення, теплові насоси, вентиляція, кондиціонування.

  Деталі
  Відгуки
  Олексій, квартира 96 м2, ЖК «Малахіт», м. Київ
  Система вентиляції

  Як тільки купив квартиру – відразу ж задумався про вентиляцію, оскільки ЖК знаходиться в центрі міста і перспектива провітрювати, відкриваючи вікна, мені не подобалася. Довго шукав інформацію в інтернеті, цікавився у знайомих. Колега по роботі порадив мені хлопців з Exsys і я подзвонив їм. Я був приємно здивований професійним підходом співробітників на всіх етапах спілкування – допомога з вибором устаткування і системи, проектування та інтеграція проекту в загальний дизайн квартири, закупівлі і постачання вузлів і комплектуючих, швидкість і якість робіт, введення в експлуатацію. Системою вентиляції користуюся вже більше року і не можу нарадуватися.

  Ігор, зам. начальника ДНТБ України, м. Київ
  Система вентиляції та кондиціонування

  Завдання було провести реконструкцію системи вентиляції та кондиціонування в Державній науково-технічній Бібліотеці України. Компанія з цим впоралася і претензій ми не маємо. В процесі проходження експертизи, оперативно вносили правки до проекту, виправляли документацію і виконували перенесення устаткування з повітровідводами, працювали акуратно. Можемо рекомендувати!

  Юрій, директор будівельної фірми «Білдекс», м. Київ

  Хлопці компетентні в багатьох сферах, та інколи буває не блискавично, але найважливіше що на них можна покладатися і витрачати час на інші важливі речі. Фірму можу рекомендувати.

  Сертифікати
  Фахівці
  Замовити прорахунок системи