Лідер інженерних систем в Україні

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Проєктування, монтаж інженерних систем кліматичного контролю: кондиціонування, вентиляція, опалення, осушення повітря

консультація
Главная / Послуги / Вентиляція / МОНТАЖ ОСУШЕННЯ ПОВІТРЯ В БАСЕЙНІ

МОНТАЖ ОСУШЕННЯ ПОВІТРЯ В БАСЕЙНІ

МОНТАЖ ОСУШЕННЯ ПОВІТРЯ В БАСЕЙНІ

Правильно підібраний осушувач повітря для басейну – запорука нормального його функціонування, збереження обробки приміщення і, звичайно ж, здоров’я і комфорту відвідувачів.

Навіщо потрібен монтаж осушення в басейні:

 • Підтримка нормальної вологості повітря.
 • Профілактика грибка і цвілі на стінах, підлозі, стелі.
 • Профілактика застою і пліснявіння води в басейні.
 • Створення здорового мікроклімату в приміщенні.
 • Підвищення комфорту користування басейном.

Тепер, коли ви знаєте, для чого потрібно підтримувати певний показник вологості в басейні, можна планувати монтаж осушення. Але для початку розберімось, які види подібних систем існують.

МОНТАЖ ОСУШЕННЯ ПОВІТРЯ В БАСЕЙНІ

Які осушувачі для басейнів встановлюємо

Настінні осушувачі

Це найпростіший варіант осушення. Саме його використовують найчастіше в невеликих (площею до 20 кв.м.) басейнах.

Переваги настінних моделей:

 • Компактні та ергономічні, легко монтуються на стіну («ховаються» в ніші або встановлюються на спеціальні підставки-кронштейни);
 • Споживають менше електроенергії, ніж інші пристрої аналогічного призначення;
 • Найсучасніші зразки забезпечені датчиками та автоматикою.

Для досягнення максимального ефекту настінні осушувачі використовують в комплекті з притоко-витяжною вентиляцією.

Канальні осушувачі

Даний варіант осушення призначений для басейнів з великою площею поверхні води. Канальний осушувач повітря для басейну виконує також функцію припливно-витяжної вентиляції, завдяки чому не потрібно монтаж окремої вентиляційної системи.

Переваги канальних моделей:

 • Висока продуктивність, придатність для великих басейнів.
 • Поєднання функціоналу осушення і припливно-витяжної вентиляції.
 • Можливість інтегрувати канальні комунікації в інтер’єр приміщення.

Основний робочий блок пристрою зазвичай «виноситься» в підсобне приміщення, а відведення надлишку вологи та надходження свіжого повітря ведеться через систему канальних комунікацій, аналогічних канальних систем кондиціювання. Повітроводи (канали) цілком можна розмістити під стелею, оформивши їх як елемент декору приміщення.

Промислові адсорбційні осушувачі

Для басейнів такі пристрої застосовуються вкрай рідко, але такий варіант можливий для дуже великих розмірів басейнів в закритому приміщенні. Їх основна перевага – здатність підтримувати невисоку вологість навіть при невисокій температурі навколишнього середовища. Через те, що в приміщенні великого обсягу зазвичай складно підтримувати круглий рік високі плюсові температури, то монтаж такого типу осушення стане оптимальним варіантом профілактики надмірної вологості та цвілі.

Моноблочні осушувачі

Можна зустріти в класифікації осушувачів і такий вид, як моноблочні пристрої. Під ними можуть матися на увазі як пристрої канального типу, які мають один робочий блок, так і мобільні переносні осушувачі, які просто переміщують всередині невеликого приміщення з басейном з метою рівномірного осушення повітря.

МОНТАЖ ОСУШЕННЯ ПОВІТРЯ В БАСЕЙНІ

Основні помилки користувачів при плануванні осушення басейну

Тих, хто ще сумнівається в доцільності установки спеціалізованої системи осушення і сподівається розв’язувати задачу підручними засобами, хотілося б застерегти від типових помилок.

Типові помилки осушення повітря в басейні:

 • Використання вентиляторів для санвузлів – у них інше завдання і з осушенням вони не впораються.
 • Установка звичайних побутових кондиціонерів з роботою в режимі «сушки» – цього недостатньо для приміщень з великою площею випаровування води.
 • Використання мобільних або настінних осушувачів для великих приміщень – їх потужності недостатньо для великих обсягів приміщення, для великих обсягів годяться тільки канальні або промислові адсорбційні установки.

Уникаючи подібних помилок, ви зможете істотно заощадити час і сили на вирішення завдання осушення, тому, що напівзаходи приведуть лише до того, що потім доведеться переробляти систему осушення і встановлювати ту, потужності якої вистачить для підтримки потрібної вологості.

Де і як замовити монтаж осушення в басейні

Замовляти проєкт і монтаж осушення слід у професіоналів, які мають великий досвід підбору і монтажу кліматичного обладнання – наприклад, в нашій компанії, багато років успішно працює в даному напрямку. Монтаж осушення повітря в басейні – складна в інженерному плані операція, що вимагає попередніх розрахунків і складання проєкту.

Розрахунки потрібні для того, щоб система в майбутньому підтримувала оптимальний баланс тепла і вологості в приміщенні, а проєкт потрібен, щоб врахувати всі нюанси установки та підключення робочого обладнання, прокладки комунікацій, довжини траси та діаметра повітроводів, а також безлічі інших моментів.

Облік всіх цих параметрів дозволить правильно підібрати осушувач повітря для басейну і зробити так, щоб користування басейном було виключно зручно і корисно для здоров’я.

Замовити прорахунок системи

  Наші проекти
  Кондиціонування та опалення квартири 133 м² на вул. Гончара • Київ

  Система вентиляції, кондиціонування та опалення.

  Деталі
  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем котеджного містечка Kozyn Seven Club

  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем: опалення, теплові насоси, вентиляція, кондиціонування.

  Деталі
  Відгуки
  Олексій, квартира 96 м2, ЖК «Малахіт», м. Київ
  Система вентиляції

  Як тільки купив квартиру – відразу ж задумався про вентиляцію, оскільки ЖК знаходиться в центрі міста і перспектива провітрювати, відкриваючи вікна, мені не подобалася. Довго шукав інформацію в інтернеті, цікавився у знайомих. Колега по роботі порадив мені хлопців з Exsys і я подзвонив їм. Я був приємно здивований професійним підходом співробітників на всіх етапах спілкування – допомога з вибором устаткування і системи, проектування та інтеграція проекту в загальний дизайн квартири, закупівлі і постачання вузлів і комплектуючих, швидкість і якість робіт, введення в експлуатацію. Системою вентиляції користуюся вже більше року і не можу нарадуватися.

  Ігор, зам. начальника ДНТБ України, м. Київ
  Система вентиляції та кондиціонування

  Завдання було провести реконструкцію системи вентиляції та кондиціонування в Державній науково-технічній Бібліотеці України. Компанія з цим впоралася і претензій ми не маємо. В процесі проходження експертизи, оперативно вносили правки до проекту, виправляли документацію і виконували перенесення устаткування з повітровідводами, працювали акуратно. Можемо рекомендувати!

  Юрій, директор будівельної фірми «Білдекс», м. Київ

  Хлопці компетентні в багатьох сферах, та інколи буває не блискавично, але найважливіше що на них можна покладатися і витрачати час на інші важливі речі. Фірму можу рекомендувати.

  Сертифікати
  Фахівці
  Замовити прорахунок системи