Лідер інженерних систем в Україні

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Проєктування, монтаж інженерних систем кліматичного контролю: кондиціонування, вентиляція, опалення, осушення повітря

консультація
Головна / Послуги / Вентиляція / МОНТАЖ ПРИПЛИВНОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ

МОНТАЖ ПРИПЛИВНОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ

ПРОЄКТ СИСТЕМИ ВЕНТИЛЯЦІЇ

Припливна вентиляція – ефективний спосіб забезпечити постійне надходження свіжого повітря в приміщення. Зазвичай така система монтується під віконним отвором в районі радіаторів опалення. Це необхідно для того щоби в холодний період забезпечити нагрів повітря, що поступає.

Як працює припливна вентиляція

Припливна вентиляція у квартирі особливо ефективна в комплекті з витяжною системою вентиляції. При правильно зроблених розрахунках і грамотній установці така система забезпечує потрібний напрямок руху повітря – спочатку чисте повітря надходить в житлові кімнати, а вже звідти поширюється по коридору на кухню і в ванну кімнату.

Чи можна обійтися без припливної вентиляції

Досить поширеною є ситуація, коли при індивідуальному будівництві, наприклад, дачного будиночка, про припливну вентиляцію просто «забувають» або вважають її необов’язковим елементом конструкції. Чи так це насправді? В реальності без припливної вентиляції можна обійтися в одному єдиному випадку – якщо будинок побудований з натурального дерева. Деревина сама по собі дозволяє будівлі «дихати» і забезпечує природний повітрообмін. У всіх інших випадках (будівництво з цегли, каменю, панелей) припливна вентиляція вкрай необхідна для комфортного перебування в приміщенні.

Для того щоби вищеописана схема дійсно працювала, необхідно розробити проєкт припливної вентиляції, а також зробити попередню розмітку місця її монтажу.

МОНТАЖ ПРИПЛИВНОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ

 Типи припливної вентиляції

Сьогодні поширені два основних типи припливної вентиляції: індивідуальна і канальна.

Індивідуальна припливна установка має найпростішу конструкцію, а ось канальні системи відрізняються більшою складністю. Так, наприклад, для систем з водяним нагрівачем необхідно на етапі проєктування передбачити пряму і зворотну подачу води. Що стосується систем з фреоновим охолодженням, то, в цьому випадку, потрібно передбачити та прорахувати подачу холодоагенту.

Різновиди припливних установок: 

 • індивідуальна безканальна (природна);
 • канальна припливна вентиляція (примусова);
 • канальна з водяним нагрівом;
 • канальна з водяним охолодженням;
 • канальна з фреоновим охолодженням.

Крім охолодження і нагріву, канальні системи включають функцію очищення повітря. Для цього передбачені два фільтри – грубого і тонкого очищення.

Як влаштована канальна вентиляція – загальна схема:

 • решітки зовнішні та інерційні;
 • розподільники повітря (дифузори);
 • фільтри грубого та тонкого очищення;
 • хомути;
 • канальні вентилятори;
 • повітропроводи;
 • шумоглушники;
 • нагрівач або охолоджувач (якщо передбачений);
 • регулятор тепла;
 • зворотний клапан;
 • датчик температури канальний і кімнатний.

МОНТАЖ ПРИПЛИВНОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ

Це лише загальна схема пристрою. Тип комплектації може змінюватися: чим менше елементів в системі – тим нижче вартість. 

За типом конструкції припливна вентиляція може бути збірною або моноблочноюМоноблочні системи просто кріпляться до стіни, однак при цьому все одно потрібно спроєктувати мережу повітропроводів, які будуть приєднуватися до блоку вентиляції.

Де замовити монтаж припливної вентиляції

Наші фахівці мають великий досвід роботи з різними системами кліматичних установок, а до переваг замовлення припливної вентиляції у нас можна віднести:

 • робота «під ключ»;
 • доступні ціни;
 • виїзд на об’єкт, складання проєкту, розрахунок потужності;
 • підбір оптимального обладнання;
 • досвід монтажу всіх типів припливної вентиляції.
Замовити прорахунок системи

  Наші проекти
  Елітна квартира 133 м² на вул. Гончара • Київ

  Система вентиляції, кондиціонування та опалення.

  Деталі
  Котеджне містечко Kozyn Seven Club

  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем: опалення, теплові насоси, вентиляція, кондиціонування.

  Деталі
  Відгуки
  Олексій, квартира 96 м2, ЖК «Малахіт», м. Київ
  Система вентиляції

  Як тільки купив квартиру – відразу ж задумався про вентиляцію, оскільки ЖК знаходиться в центрі міста і перспектива провітрювати, відкриваючи вікна, мені не подобалася. Довго шукав інформацію в інтернеті, цікавився у знайомих. Колега по роботі порадив мені хлопців з Exsys і я подзвонив їм. Я був приємно здивований професійним підходом співробітників на всіх етапах спілкування – допомога з вибором устаткування і системи, проектування та інтеграція проекту в загальний дизайн квартири, закупівлі і постачання вузлів і комплектуючих, швидкість і якість робіт, введення в експлуатацію. Системою вентиляції користуюся вже більше року і не можу нарадуватися.

  Ігор, зам. начальника ДНТБ України, м. Київ
  Система вентиляції та кондиціонування

  Завдання було провести реконструкцію системи вентиляції та кондиціонування в Державній науково-технічній Бібліотеці України. Компанія з цим впоралася і претензій ми не маємо. В процесі проходження експертизи, оперативно вносили правки до проекту, виправляли документацію і виконували перенесення устаткування з повітровідводами, працювали акуратно. Можемо рекомендувати!

  Юрій, директор будівельної фірми «Білдекс», м. Київ

  Хлопці компетентні в багатьох сферах, та інколи буває не блискавично, але найважливіше що на них можна покладатися і витрачати час на інші важливі речі. Фірму можу рекомендувати.

  Сертифікати
  Фахівці
  Замовити прорахунок системи