Лідер інженерних систем в Україні

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Проєктування, монтаж інженерних систем кліматичного контролю: кондиціонування, вентиляція, опалення, осушення повітря

консультація
Головна / Послуги / Вентиляція / МОНТАЖ ВИТЯЖНОЇ СИСТЕМИ ВЕНТИЛЯЦІЇ

МОНТАЖ ВИТЯЖНОЇ СИСТЕМИ ВЕНТИЛЯЦІЇ

МОНТАЖ ВИТЯЖНОЇ СИСТЕМИ ВЕНТИЛЯЦІЇ

Витяжна вентиляція – це важливий елемент створення здорового мікроклімату в приміщенні. Особливо, якщо в цьому приміщенні відбуваються будь-які виробничі або побутові процеси.

Витяжка є обов’язковою:

 • на будь-якому шкідливому виробництві;
 • в гаражі та СТО;
 • в приміщеннях з підвищеною вологістю і сторонніми запахами – лазні, сауни, санвузли, кухні й так далі;
 • в ресторані в приміщенні харчоблоку, де готуються страви;
 • на кухні звичайної квартири.

І, звичайно, дуже важливо, щоб вентиляція після монтажу виконувала всі свої функції, а саме – видалення забрудненого і застояного повітря з приміщень. Що для цього потрібно? Очевидно, правильний розрахунок потужності та підбір обладнання, кваліфікований монтаж. Однак до всього цього повинен бути зроблений проєкт вентиляції. Особливо, якщо встановлюється промислова витяжна вентиляція на виробництві, або витяжна вентиляція в поєднанні з припливною системою в приватному будинку.

Проєкт системи витяжної вентиляції

Перед монтажем вентиляції в будь-якому нестандартному чи великогабаритному приміщенні, для якого не можна застосувати типовий проєкт вентиляції, потрібно розробити індивідуальний. Такий проєкт містить в собі креслення всієї системи із зазначенням розмірів, прив’язок, відміток для монтажу. Окремо «окреслюються» вузли системи, де відбувається розгалуження повітроводів або обхід раніше прокладених комунікацій. Також повинна бути складена схема установки елементів вентиляції із зазначенням розмірів не тільки вентиляційного обладнання, а й приміщень, а також раніше встановленого там обладнання.

МОНТАЖ ВИТЯЖНОЇ СИСТЕМИ ВЕНТИЛЯЦІЇ

Крім того, повинні бути проведені розрахунки необхідної потужності обладнання, довжини та діаметру повітропроводу для того, щоб забезпечити ефективність і економічність роботи витяжного оснащення.

Типи витяжної вентиляції

На сьогодні поширені два типи витяжної вентиляції – «евакуаційні» і «циркуляційні» системи. Як зрозуміло з назв, евакуаційні вентиляції видаляють відпрацьоване повітря за межі приміщення, а циркуляційні – очищають і повертають його назад. У кожного типу є свої плюси та мінуси.

Особливості евакуаційної вентиляції:

 • повне видалення «забрудненого» повітря з приміщення;
 • простота догляду;
 • великі втрати тепла.

Особливості циркуляційної вентиляції:

 • очищення повітря і повернення його в приміщення;
 • необхідність регулярної заміни фільтрів;
 • економія теплової енергії.

Який варіант краще – вирішується в кожному окремо взятому випадку. Наприклад, якщо виробництво шкідливе, то найчастіше практикується тільки повне видалення забрудненого повітря. Якщо монтується витяжна вентиляція в кафе в харчоблоці, то тут також більш доречний евакуаційний тип, оскільки повернення тепла в перегріте приміщення – зайва опція.

Також для виробничих приміщень актуально підрозділ типів витяжок на:

 • стандартні;
 • постові;
 • канальні.

МОНТАЖ ВИТЯЖНОЇ СИСТЕМИ ВЕНТИЛЯЦІЇ

У першому варіанті передбачена одна загальна зона «захоплення» забрудненого повітря. Якщо ж на виробництві є багато місць, де генерується висококонцентроване забруднене повітря (наприклад, автосервіс з вихлопними газами та запахом від фарбування авто) потрібно кілька зон «захоплення», що забезпечується завдяки наявності постових і канальних типів витяжок. Причому часто такі блоки «захоплення» комплектуються механізмами, що дозволяють переміщати їх до місць найбільшого забруднення.

Переваги замовлення монтажу витяжної вентиляції в компанії Exsys:

 • робота «під ключ»;
 • доступні ціни;
 • виїзд на об’єкт, складання проєкту, розрахунок потужності;
 • підбір оптимального обладнання;
 • досвід монтажу в приміщеннях будь-якого типу – офіси, квартири, будинки, харчоблоки, СТО, виробничі цехи, санвузли й так далі.
Замовити прорахунок системи

  Наші проекти
  Елітна квартира 133 м² на вул. Гончара • Київ

  Система вентиляції, кондиціонування та опалення.

  Деталі
  Котеджне містечко Kozyn Seven Club

  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем: опалення, теплові насоси, вентиляція, кондиціонування.

  Деталі
  Відгуки
  Олексій, квартира 96 м2, ЖК «Малахіт», м. Київ
  Система вентиляції

  Як тільки купив квартиру – відразу ж задумався про вентиляцію, оскільки ЖК знаходиться в центрі міста і перспектива провітрювати, відкриваючи вікна, мені не подобалася. Довго шукав інформацію в інтернеті, цікавився у знайомих. Колега по роботі порадив мені хлопців з Exsys і я подзвонив їм. Я був приємно здивований професійним підходом співробітників на всіх етапах спілкування – допомога з вибором устаткування і системи, проектування та інтеграція проекту в загальний дизайн квартири, закупівлі і постачання вузлів і комплектуючих, швидкість і якість робіт, введення в експлуатацію. Системою вентиляції користуюся вже більше року і не можу нарадуватися.

  Ігор, зам. начальника ДНТБ України, м. Київ
  Система вентиляції та кондиціонування

  Завдання було провести реконструкцію системи вентиляції та кондиціонування в Державній науково-технічній Бібліотеці України. Компанія з цим впоралася і претензій ми не маємо. В процесі проходження експертизи, оперативно вносили правки до проекту, виправляли документацію і виконували перенесення устаткування з повітровідводами, працювали акуратно. Можемо рекомендувати!

  Юрій, директор будівельної фірми «Білдекс», м. Київ

  Хлопці компетентні в багатьох сферах, та інколи буває не блискавично, але найважливіше що на них можна покладатися і витрачати час на інші важливі речі. Фірму можу рекомендувати.

  Сертифікати
  Фахівці
  Замовити прорахунок системи