Лідер інженерних систем в Україні

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Проєктування, монтаж інженерних систем кліматичного контролю: кондиціонування, вентиляція, опалення, осушення повітря

консультація
Головна / Послуги / Опалення / МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ НА БАЗІ ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ НА БАЗІ ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ НА БАЗІ ГАЗОВОГО КОТЛА

Останнім часом монтаж системи опалення на базі теплових насосів стає все більш популярним через зростання тарифів на енергоносії (газ, електрика) і необхідності пошуку альтернативних варіантів отримання тепла. Крім того, монтаж системи опалення з використанням теплового насоса іноді буває єдиним варіантом доступу до теплових ресурсів – наприклад, у віддаленій місцевості, де немає газопроводу, а доставлення газових балонів або користування електрогенератора є дорогим задоволенням.

Види теплових насосів

Сучасний технічний прогрес вивів пошук альтернативних теплоносіїв на якісно новий рівень. Сьогодні існує кілька типів теплових насосів, придатних для використання в житлових, офісних, торговельних та інших приміщеннях.

Загальний принцип їх роботи полягає у відборі тепла із зовнішніх джерел (повітря, ґрунт, підземні води, водойми) і передачі теплоносія, який нагріває або воду в системі опалення, або відразу повітря в приміщенні (за принципом кондиціонера).

Типи теплових насосів:

 • Грунт-вода (геотермальний) – Мал. 1
 • Вода-вода – Мал. 2
 • Повітря-вода – Мал. 3
 • Повітря-повітря – Мал. 4

 

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ НА БАЗІ ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ
Мал. 1 – Геотермальний тепловий насос (ґрунтовий)

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ НА БАЗІ ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ
Мал. 2. – Тепловий насос вода-вода
МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ НА БАЗІ ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ
Мал. 3. – Тепловий насос повітря-вода

 

 

 

 

 

 

 

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ НА БАЗІ ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ
Мал. 4 – Повітряний тепловий насос

Встановлення теплових насосів різних типів має свої нюанси, тому, що їх «нутрощі» і комплектація відрізняються. Саме тому до початку монтажу обов’язково необхідно провести проєктування системи опалення, яка врахує всі особливості, як самої системи, так і приміщення, де планується установка.

Переваги теплових насосів

Як зазначалося вище, головна перевага теплових насосів – це економічність щодо традиційних методів опалення. Однак це аж ніяк не єдина перевага такого теплового обладнання.

Переваги використання теплового насоса:

 • Універсальність використання (опалення, охолодження повітря влітку, гаряча вода).
 • Відсутність потреби в закупівлі палива (газу, вугілля, іншого) з огляду на використання природних ресурсів.
 • Енергоефективність (при низьких плюсових температурах на кіловат витраченої енергії виробляється до 4,8 кіловата теплової енергії).
 • Екологічність і безпека (немає шкідливих викидів, немає відкритих джерел вогню, є автоматичний захист при неполадках в системі).
 • Ергономічність (займає мало місця, не має підвищених вимог до вентиляції).
 • Інтеграційні можливості (можна зробити проєкт опалення під існуючу систему радіаторів, теплових приладів).

Якщо усереднити показники, то середньостатистичний тепловий насос в 2-2,5 раза ефективніше газового котла і в 4-5 разів економніший за опалення від електроенергії.

Особливості експлуатації теплових насосів

Як і будь-яке інше обладнання, теплові насоси мають особливості експлуатації, які слід враховувати ще на етапі проєктування. Ці фактори слід проаналізувати ще до замовлення проєкту опалення – це клімат вашої місцевості, зимові температури у вашій місцевості, ваша персональна «теплолюбність».

Нюанси застосування теплових насосів

Найбільшу енергоефективність теплові насоси демонструють при зовнішніх температурах не нижче +5 градусів і за умови, що воду в системі гарячого водопостачання нагрівають не вище +35 градусів. При подальшому зниженні температури повітря, а також при нагріванні гарячої води вище +35 градусів енергоефективність обладнання падає.

Більшість теплових насосів можуть працювати при температурах не нижче мінус 20 градусів, найсучасніші інноваційні моделі – при мінус 25. Далі насос автоматично відключається і, якщо ваші зимові температури нижче, потрібно передбачити можливість перемикання на інше джерело тепла.

Якщо таких низьких температур у вашому кліматі немає, то тепловий насос стане самодостатнім джерелом енергії.

Особливості монтажу різних типів теплових насосів

Крім того, монтаж системи опалення на основі, наприклад, насоса ґрунт-вода вимагає великого обсягу земляних робіт, які вимагають додаткових фінансових витрат плюс приносять незручності, якщо ви не маєте можливість виїхати з приміщення на час земляних і монтажних робіт.

Також земляні роботи ведуться при установці насоса типу вода-вода за умови, що водні ресурси будуть братися з підземних ґрунтових вод. При використанні води з водойми досить просто прокласти колектор по його дну.

Найпростішими для монтажу вважаються насоси повітря-повітря – за технологією та обсягом робіт вони мало відрізняються від установки кондиціонерів. Як і в останніх їх енергоефективність знижується в міру падіння температури зовнішнього повітря. Це пов’язано з тим, що такі насоси акумулюють енергію з навколишнього повітря і, чим нижче його температура, тим більше енергії потрібно самому насосу, щоб «добути» потрібний обсяг тепла.

У цьому сенсі обладнання, яке бере енергію з ґрунту або води, більш незалежно, тому що температура ґрунту на глибині завжди в районі +5 – +7 градусів, а температура підземних вод або води на дні водойми завжди плюсова.

Якщо перераховані вище клопоти вас не лякають, а зими у вашій місцевості відносно теплі, то ви можете сміливо планувати монтаж опалення тепловим насосом – він швидко себе окупить і забезпечить всі ваші потреби в теплі та гарячій воді.

Замовити прорахунок системи

  Наші проекти
  Елітна квартира 133 м² на вул. Гончара • Київ

  Система вентиляції, кондиціонування та опалення.

  Деталі
  Котеджне містечко Kozyn Seven Club

  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем: опалення, теплові насоси, вентиляція, кондиціонування.

  Деталі
  Відгуки
  Олексій, квартира 96 м2, ЖК «Малахіт», м. Київ
  Система вентиляції

  Як тільки купив квартиру – відразу ж задумався про вентиляцію, оскільки ЖК знаходиться в центрі міста і перспектива провітрювати, відкриваючи вікна, мені не подобалася. Довго шукав інформацію в інтернеті, цікавився у знайомих. Колега по роботі порадив мені хлопців з Exsys і я подзвонив їм. Я був приємно здивований професійним підходом співробітників на всіх етапах спілкування – допомога з вибором устаткування і системи, проектування та інтеграція проекту в загальний дизайн квартири, закупівлі і постачання вузлів і комплектуючих, швидкість і якість робіт, введення в експлуатацію. Системою вентиляції користуюся вже більше року і не можу нарадуватися.

  Ігор, зам. начальника ДНТБ України, м. Київ
  Система вентиляції та кондиціонування

  Завдання було провести реконструкцію системи вентиляції та кондиціонування в Державній науково-технічній Бібліотеці України. Компанія з цим впоралася і претензій ми не маємо. В процесі проходження експертизи, оперативно вносили правки до проекту, виправляли документацію і виконували перенесення устаткування з повітровідводами, працювали акуратно. Можемо рекомендувати!

  Юрій, директор будівельної фірми «Білдекс», м. Київ

  Хлопці компетентні в багатьох сферах, та інколи буває не блискавично, але найважливіше що на них можна покладатися і витрачати час на інші важливі речі. Фірму можу рекомендувати.

  Сертифікати
  Фахівці
  Замовити прорахунок системи