Лідер інженерних систем в Україні

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Проєктування, монтаж інженерних систем кліматичного контролю: кондиціонування, вентиляція, опалення, осушення повітря

консультація
Главная / Послуги / Опалення / МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ В ОФІСІ

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ В ОФІСІ

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ В ОФІСІ

Опалення офісних приміщень має свою специфіку, пов’язану з особливостями розташування та експлуатації приміщення, а також самої опалювальної системи. Як правило, офіси розміщуються на першому поверсі будівлі та обладнані прямим виходом на вулицю, через який за день проходить безліч відвідувачів. Тому, плануючи монтаж опалення в офісі, потрібно особливо уважно прорахувати реальні втрати тепла.

Якщо ж офіс займає окрему будівлю, то потрібне проєктування системи опалення «під ключ». При цьому слід врахувати необхідність обігріву всіх приміщень без розрахунку на додаткову теплоізоляцію, яку в багатоповерхових будинках, де її завжди забезпечують сусіди, де офісних приміщень кілька, а зверху розташовані житлові квартири. Наведемо приклади, з яких можна вибрати варіант монтажу системи опалення в офісі.

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ В ОФІСІ

Як вибрати систему опалення для офісу?

Монтаж опалення офісного приміщення залежить від безлічі факторів: теплоізоляція і планування приміщення, будівництво «з нуля» або інтеграція в працюючу систему опалення.

Монтаж опалення в офісі – параметри вибору:

 • Основний матеріал будівлі (цегла, панелі, інше).
 • Теплоізоляція, теплопровідність будівлі.
 • Площа опалювального приміщення.
 • Реальні втрати тепла в приміщенні.
 • Проєктування системи опалення з нуля або інтеграція в існуючу.
 • Економічна доцільність і рентабельність витрат на теплоносії.
 • Кліматична зона, зимові температури.
 • Оренда приміщення або приміщення у власності.

Останній фактор, оренда або власність, впливає на можливість проведення капітальних ремонтно-будівельних робіт. Для перебудови та перепланування приміщення, по-перше, потрібна згода власника, по-друге, чималі капітальні вкладення, які повинні окупитися, що у випадку з обмеженим терміном оренди не гарантоване.

Які бувають системи опалення для офісу?

Як і для будь-яких інших приміщень, для офісів можна вибрати різні типи опалення. Опалюватися можна шляхом нагріву води з подальшою віддачею тепла повітрю через радіатори або конвектори, або за допомогою нагрівання самого повітря. Розглянемо приклади.

Системи водяного опалення

Почнемо з водяного опалення. Це найбільш звичний варіант для багатоповерхових будівель і промислових споруд, де зазвичай розташовуються офіси.

 • Система централізованого опалення або від власної котельні з газовим або твердопаливним котлом і схемою трубопроводів і радіаторів (конвекторів) всередині офісу, або від центрального опалення.
 • Чилер-фанкойл з функцією теплового насоса або підключенням до теплового пункту, який влітку використовується для кондиціонування, а взимку – для обігріву.
 • Система водяних теплих підлог – труби, розташовані під поверхнею підлоги.

Останній варіант – це відмінний приклад розв’язання задачі опалення для засклених до підлоги приміщень, коли батареї уздовж вікон будуть псувати загальний дизайн приміщення.

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ В ОФІСІ
Застосування теплового насоса для опалення офісу

Опалення за допомогою електроенергії

Саме технічно просте рішення для офісу – це опалення за допомогою електричних приладів. Тут, мабуть, найбільший вибір варіантів.

 • Електричні настінні конвектори – можуть бути частиною дизайну офісного інтер’єру і розташовуватися на стіні в будь-якій частині будівлі;
 • Електричні теплі підлоги – електричний ізольований кабель і нагрівальні елементи, прокладені під поверхнею підлоги;
 • Канальні та касетні системи кондиціонування з функцією обігріву – ефективні при вуличних температурах не нижче нуля;
 • Теплові завіси – пристрої вентиляторного типу, що направляють потік повітря вертикально – встановлюються на вході в офісну будівлю і компенсують витік тепла при відкриванні дверей в холодну пору року. Такі пристрої можуть розглядатися тільки, як супутні джерела обігріву;
 • Мобільні електричні нагрівачі – масляні, інфрачервоні, конвекторні – як і в попередньому випадку, всі перераховані вироби можуть виступати тільки в ролі додаткового джерела тепла в основному або виїзному офісі.

Прикладом тимчасового виїзного офісу, для якого найбільш придатні електричні обігрівачі, може служити офіс відділу продажів на будівельному об’єкті в період будівництва. Після закінчення будівництва відділ продажів зазвичай переїжджає в стаціонарне приміщення або повертається в головний офіс компанії.

Для тимчасового офісу недоцільні витрати на капітальне опалення і до того ж на об’єкті, що будується зазвичай немає доступу до інших комунікацій, крім електромереж. Звичайно, такий варіант – це велика залежність від збоїв в мережі, які часто трапляються в період пікових навантажень, але іноді електричний обігрів – це єдиний варіант.

Опалення за допомогою поновлюваних джерел енергії

Альтернативні або поновлювані природні джерела енергії, це дуже модний тренд в опаленні офісів, розташованих в окремих будівлях.

 • Сонячні батареї – якщо є можливість залучити до монтажу покрівлю будівлі.
 • Вітрові установки – якщо офіс далеко за межами міста і далеко від сільськогосподарських угідь, оскільки вібрації відлякують комах, що обпилюють рослини.
 • Системи опалення на базі теплових насосів «ґрунт-вода» (геотермальні насоси), «вода-вода», «повітря-вода», «повітря-повітря».
Замовити прорахунок системи

  Наші проекти
  Кондиціонування та опалення квартири 133 м² на вул. Гончара • Київ

  Система вентиляції, кондиціонування та опалення.

  Деталі
  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем котеджного містечка Kozyn Seven Club

  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем: опалення, теплові насоси, вентиляція, кондиціонування.

  Деталі
  Відгуки
  Олексій, квартира 96 м2, ЖК «Малахіт», м. Київ
  Система вентиляції

  Як тільки купив квартиру – відразу ж задумався про вентиляцію, оскільки ЖК знаходиться в центрі міста і перспектива провітрювати, відкриваючи вікна, мені не подобалася. Довго шукав інформацію в інтернеті, цікавився у знайомих. Колега по роботі порадив мені хлопців з Exsys і я подзвонив їм. Я був приємно здивований професійним підходом співробітників на всіх етапах спілкування – допомога з вибором устаткування і системи, проектування та інтеграція проекту в загальний дизайн квартири, закупівлі і постачання вузлів і комплектуючих, швидкість і якість робіт, введення в експлуатацію. Системою вентиляції користуюся вже більше року і не можу нарадуватися.

  Ігор, зам. начальника ДНТБ України, м. Київ
  Система вентиляції та кондиціонування

  Завдання було провести реконструкцію системи вентиляції та кондиціонування в Державній науково-технічній Бібліотеці України. Компанія з цим впоралася і претензій ми не маємо. В процесі проходження експертизи, оперативно вносили правки до проекту, виправляли документацію і виконували перенесення устаткування з повітровідводами, працювали акуратно. Можемо рекомендувати!

  Юрій, директор будівельної фірми «Білдекс», м. Київ

  Хлопці компетентні в багатьох сферах, та інколи буває не блискавично, але найважливіше що на них можна покладатися і витрачати час на інші важливі речі. Фірму можу рекомендувати.

  Сертифікати
  Фахівці
  Замовити прорахунок системи