Лідер інженерних систем в Україні

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Проєктування, монтаж інженерних систем кліматичного контролю: кондиціонування, вентиляція, опалення, осушення повітря

консультація
Главная / Послуги / Опалення / МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ НА БАЗІ ГАЗОВОГО КОТЛА

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ НА БАЗІ ГАЗОВОГО КОТЛА

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ НА БАЗІ ГАЗОВОГО КОТЛА

В Україні найбільш поширені саме газові котли для опалення в приватному будинку, незалежно від площі приміщення. Також частим варіантом серед замовників є установка комбінованого опалення: газовий котел і тепловий насос, газовий котел і твердопаливний котел, газовий котел і електроопалення.

Перед ухваленням рішення, який котел для опалення будинку вибрати як основний, фахівці компанії EXSYS рекомендують прорахувати окупність усіх видів комбінованого опалення. І лише після цього приступати до проєктування системи опалення та монтажних робіт.

Монтаж газового опалення в приватному будинку або котеджі має ряд нюансів, кожен з яких не варто недооцінювати. У даній статті ми розповімо про те, на що варто звернути увагу при виборі газового котла, а також розглянемо тонкощі монтажу подібного обладнання. Отже, поїхали!

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ НА БАЗІ ГАЗОВОГО КОТЛА


Також варто ознайомитися:

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ НА БАЗІ ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ

Яке джерело опалення обрати для будинку

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ НА БАЗІ ТВЕРДОПАЛИВНОГО КОТЛА

 


Монтаж газового котла: критерії вибору обладнання

При монтажі опалення особливу увагу необхідно приділяти вибору газового котла. Подібне обладнання відрізняється між собою наступними характеристиками:

 • потужністю;
 • наявністю або відсутністю конденсаційної камери;
 • типом камери згоряння;
 • типом виконання;
 • наявністю або відсутністю контуру ГВП.

З усіх перерахованих вище відмінностей, більш детально хотілося б зупинитися на типах камери згоряння газового котла. Оскільки саме цей показник надає особливий вплив на безпеку експлуатації обладнання.

Особливості монтажу газового котла в залежності від типу камери згоряння

Як правило, всі газові котли бюджетної категорії мають камеру згоряння відкритого типу. Приплив кисню, необхідного для роботи обладнання, здійснюється безпосередньо з приміщення, в якому розташований пристрій. Тому при монтажі газового котла з відкритим типом камери згоряння необхідно дотримуватися таких умов:

 • приміщення котельні повинно мати відповідний обсяг, який регламентується спеціальними нормами;
 • котельня в обов’язковому порядку має бути обладнана якісною вентиляційною системою;
 • в приміщенні повинен бути встановлений вертикальний димар для відведення відпрацьованих газів. Висота даного елемента вентиляційної системи також прописана в будівельних нормах.

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ НА БАЗІ ГАЗОВОГО КОТЛА

Важливо! Що стосується котлів із закритою камерою згоряння, то вони менш вимогливі до умов експлуатації.

Подібне обладнання повністю ізольоване від внутрішніх приміщень. Приплив кисню і відведення продуктів згоряння, в цьому випадку, здійснюється за допомогою спеціальної подвійної труби, яка виводиться на вулицю. Також необхідно відзначити, що газообмін в даному типі котлів відбувається примусово (за допомогою вентилятора), а також обладнання має досить високе ККД, у порівнянні з попереднім типом пристроїв.

До недоліків такого типу газових котлів можна віднести:

 • залежність від електроенергії, необхідної для роботи вентилятора;
 • відносно високий рівень шуму, створюваний пристроєм в процесі роботи;
 • недешеву вартість.

Тепер, коли ви знаєте все на що необхідно звертати увагу при виборі газового котла, розгляньмо загальні для обох типів вимоги для його установки.

Монтаж газового котла: загальні вимоги

При монтажі опалення в будинку, а точніше, при установці опалювального обладнання, необхідно строго дотримуватися таких умов:

 • котел повинен встановлюватися в приміщенні об’ємом не менше 15 кубічних метрів;
 • приміщення котельні повинно бути обладнане вікном, яке відкривається назовні та має площу скління не менше 0,8 метра квадратних;
 • освітлювальні прилади в обов’язковому порядку повинні мати закриті плафони, а відстань до найближчої розетки складати не менше 10 см;
 • при монтажі газового котла з настінним способом кріплення, основна стіна або перегородка повинна бути облицьовані плиткою або мати захист у вигляді металевого листа, зафіксованого поверх азбестовим аналогом.

МОНТАЖ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ НА БАЗІ ГАЗОВОГО КОТЛА

Монтаж газового котла в котеджі або приватному будинку пов’язане з безліччю нюансів. Тому установку подібного обладнання слід довіряти виключно професіоналам, до числа яких і відносяться наші фахівці.

Чому варто обрати установку газового опалення під ключ

Звернувшись в компанію Ексіс Інжиніринг в Києві та області, ви зможете бути повністю впевнені в тому, що всі роботи по проєктуванню і монтажу системи опалення на базі газового котла під ключ будуть виконані грамотно і в строго обумовлені терміни.

Переваги вибору однієї компанії для установки системи опалення:

 • Для замовника нема потреби спілкуватися з розрізненими підрядниками та з’ясовувати дрібні деталі окремо. Вся документація і роботи виконуються однією відповідальною особою, що дуже зручно.
 • Опалення під ключ це: проєкт системи опалення; з’ясування нюансів економної системи; підбір якісного і що головне довговічного устаткування; монтажні роботи після затвердження проєктної документації; пусконалагоджувальні роботи системи; перевірка і тестування; і найважливіше — сервісне обслуговування опалення.
 • Немає накладок для виклику різних фахівців, все встановлюється в строк.

Весь цикл робіт по забезпеченню системи опалення в будинку може зробити компанія Ексіс Інжиніринг.

Переконайтеся в наших фахівцях і відвідайте розділ Наші об’єкти та Відео для ознайомлення з вже реалізованими проєктами, а також ознайомтеся з Відгуками про нашу роботу.

Замовити прорахунок системи

  Наші проекти
  Кондиціонування та опалення квартири 133 м² на вул. Гончара • Київ

  Система вентиляції, кондиціонування та опалення.

  Деталі
  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем котеджного містечка Kozyn Seven Club

  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем: опалення, теплові насоси, вентиляція, кондиціонування.

  Деталі
  Відгуки
  Олексій, квартира 96 м2, ЖК «Малахіт», м. Київ
  Система вентиляції

  Як тільки купив квартиру – відразу ж задумався про вентиляцію, оскільки ЖК знаходиться в центрі міста і перспектива провітрювати, відкриваючи вікна, мені не подобалася. Довго шукав інформацію в інтернеті, цікавився у знайомих. Колега по роботі порадив мені хлопців з Exsys і я подзвонив їм. Я був приємно здивований професійним підходом співробітників на всіх етапах спілкування – допомога з вибором устаткування і системи, проектування та інтеграція проекту в загальний дизайн квартири, закупівлі і постачання вузлів і комплектуючих, швидкість і якість робіт, введення в експлуатацію. Системою вентиляції користуюся вже більше року і не можу нарадуватися.

  Ігор, зам. начальника ДНТБ України, м. Київ
  Система вентиляції та кондиціонування

  Завдання було провести реконструкцію системи вентиляції та кондиціонування в Державній науково-технічній Бібліотеці України. Компанія з цим впоралася і претензій ми не маємо. В процесі проходження експертизи, оперативно вносили правки до проекту, виправляли документацію і виконували перенесення устаткування з повітровідводами, працювали акуратно. Можемо рекомендувати!

  Юрій, директор будівельної фірми «Білдекс», м. Київ

  Хлопці компетентні в багатьох сферах, та інколи буває не блискавично, але найважливіше що на них можна покладатися і витрачати час на інші важливі речі. Фірму можу рекомендувати.

  Сертифікати
  Фахівці
  Замовити прорахунок системи