Лідер інженерних систем в Україні

EXSYS – Excellent Engineering Systems

Проєктування, монтаж інженерних систем кліматичного контролю: кондиціонування, вентиляція, опалення, осушення повітря

консультація
Головна / Послуги / Кондиціонування / МОНТАЖ VRV ТА VRF СИСТЕМ

МОНТАЖ VRV ТА VRF СИСТЕМ

МОНТАЖ НАСТІННИХ КОНДИЦІОНЕРІВ

VRF та VRV системи належать до категорії мультизональних і на відміну від звичайних спліт систем мають одну суттєву перевагу – можливість підключення великої кількості внутрішніх блоків до одного зовнішнього.

У даній статті ми розглянемо етапи монтажу VRF та VRV систем, а також поговоримо про особливості даної процедури. Зокрема, розповімо, чим монтаж мультизональних систем кондиціювання відрізняється від монтажу спліт систем.

МОНТАЖ VRV ТА VRF СИСТЕМ

Етапи монтажу VRF та VRV систем

Перш аніж ми перейдемо до розгляду етапів монтажу мультизональних систем кондиціювання, відповімо на запитання, яке напевно вже виникло у читачів – в чому ж полягає різниця між VRF та VRV пристроями? Та, власне, ні в чому. VRV – це зареєстрована компанією DAIKIN (першим розробником таких систем) торгова марка. Тому все інше обладнання подібного типу, але від інших виробників, іменується VRF.

Як відбувається монтаж VRF / VRV системи:

 • Організація фреонопроводу, яка здійснюється винятково до відповідності з розробленим проєктом. На даному етапі монтажу VRV системи також відбувається установка спеціальних розподільників (рефнетів) фреону в системі та проводиться прокладання міжблочних кабелів в спеціально відведених для цього місцях;
 • перевірка стану трубопроводу щодо його герметичності. Для цього проводиться закачування азоту в систему. Знаходиться він у такому стані близько 14 днів. Відсутність характерного для негерметичного контуру свисту під час закачування речовини та збереження в системі початкового тиску після простоювання говорить про те, що трубопровід зроблений без порушень;
 • монтаж системи кондиціювання та системи дренажу для відводу вологи, яка утворюється в процесі роботи установки;
 • кріплення внутрішніх модулів;
 • установка зовнішнього блоку, який, в залежності від розробленого проєкту, може перебувати, як на даху, так і на землі. При цьому монтаж такої конструкції вимагає попереднього облаштування спеціальної віброгасної основи;
 • підключення трубопроводів та кабелів до блоків і систем енергозабезпечення;
 • викачування повітря із системи та дозаправлення її фреоном;
 • проведення робіт з тестування та остаточного запуску системи.

Як бачите, монтаж VRF / VRV системи є досить складним, вимагає від виконавця певних навичок і знань. Тому монтаж такого обладнання слід довіряти тільки професіоналам, які також можуть врахувати всі особливості даної процедури.

МОНТАЖ VRV ТА VRF СИСТЕМ

 

Особливості монтажу VRF / VRV системи

До особливостей установки кондиціонерів даного типу можна віднести наступні моменти:

 • система VRF / VRV може використовуватися в приміщеннях загальною площею близько 100 тис. кв.м;
 • кількість внутрішніх блоків може перевищувати 100 одиниць;
 • можливість об’єднання декількох VRF / VRV систем із загальним числом внутрішніх модулів до 250 одиниць;
 • перепад висот між блоками системи може складати до 50 метрів.

З усього вищевикладеного можна зробити висновок, що монтаж VRF / VRV систем дозволяє забезпечити комфортну температуру в приміщеннях з великою площею при наявності всього одного зовнішнього блоку, що дуже зручно при організації кондиціювання у виробничих приміщеннях, торгових центрах, кінотеатрах та інших масштабних будівлях.

Замовити прорахунок системи

  Наші проекти
  Елітна квартира 133 м² на вул. Гончара • Київ

  Система вентиляції, кондиціонування та опалення.

  Деталі
  Котеджне містечко Kozyn Seven Club

  Комплексне проєктування і монтаж усіх інженерних систем: опалення, теплові насоси, вентиляція, кондиціонування.

  Деталі
  Відгуки
  Олексій, квартира 96 м2, ЖК «Малахіт», м. Київ
  Система вентиляції

  Як тільки купив квартиру – відразу ж задумався про вентиляцію, оскільки ЖК знаходиться в центрі міста і перспектива провітрювати, відкриваючи вікна, мені не подобалася. Довго шукав інформацію в інтернеті, цікавився у знайомих. Колега по роботі порадив мені хлопців з Exsys і я подзвонив їм. Я був приємно здивований професійним підходом співробітників на всіх етапах спілкування – допомога з вибором устаткування і системи, проектування та інтеграція проекту в загальний дизайн квартири, закупівлі і постачання вузлів і комплектуючих, швидкість і якість робіт, введення в експлуатацію. Системою вентиляції користуюся вже більше року і не можу нарадуватися.

  Ігор, зам. начальника ДНТБ України, м. Київ
  Система вентиляції та кондиціонування

  Завдання було провести реконструкцію системи вентиляції та кондиціонування в Державній науково-технічній Бібліотеці України. Компанія з цим впоралася і претензій ми не маємо. В процесі проходження експертизи, оперативно вносили правки до проекту, виправляли документацію і виконували перенесення устаткування з повітровідводами, працювали акуратно. Можемо рекомендувати!

  Юрій, директор будівельної фірми «Білдекс», м. Київ

  Хлопці компетентні в багатьох сферах, та інколи буває не блискавично, але найважливіше що на них можна покладатися і витрачати час на інші важливі речі. Фірму можу рекомендувати.

  Сертифікати
  Фахівці
  Замовити прорахунок системи